Na prestižní dvoudenní akci se v litomyšlských barvách vydaly Anna Kašparová a Iva Holomková. Obě soutěžily ve sportovním zápase (kumite) a ve věkových kategoriích do 21 let a seniorek. Iva v kategorii do 68 kg a Anička nad 68 kg.

Iva Holomková vybojovala v obou vystoupeních třetí pozici, což je velký úspěch, neboť to bylo její první mistrovství.

Anna Kašparová je oproti své týmové parťačce ostřílenou závodnicí, ale přesto to neměla jednoduché, protože ještě loni bojovala mezi juniorkami a letos se musela poprat se staršími a daleko zkušenějšími soupeřkami.

Zdárně prošla eliminacemi a v kategorii do 21 let si připsala svoje první zlato na tomto šampionátu. Následně ji však čekala o mnoho těžší výzva, a to soutěž seniorek. Tady se po poněkud váhavém začátku probojovala do večerního finále, kde se před kamerami České televize utkala s Hanou Dostálovou z klubu SKK Liberec. Její soupeřka je členkou české reprezentace a má nad litomyšlskou závodnicí i výškovou převahu.

„Začátek finálového zápasu byl z obou stran plný respektu, až rozhodčí museli obě rivalky napomínat za pasivitu. Pak už se do sebe zakously a nic si nedarovaly, padlo dokonce několik napomenutí za nepřiměřený kontakt. První bod získala Anička, a tím i výhodu, pokud by zápas skončil nerozhodně, byla by vítězkou. Její protivnici tak nezbývalo, než se snažit útočit a dohnat skóre. Naše závodnice se ale dobře bránila a dle rčení, že nejlepší obrana je útok, přidávala i další body,“ popsal finálový duel trenér Jiří Smékal.

Po dvou minutách čistého času byl stav 4:0 ve prospěch karatistky z Litomyšle, která tím získala titul mistryně České republiky karate WKF (to je největší světová organizace v tomto odvětví, karate WKF je přijato za olympijský sport).

„Anna Kašparová zhodnotila velmi dobře náročnou přípravu a prokázala i přes svoje mládí notný kus odvahy postavit se vyšší a zkušenější soupeřce,“ chválil Jiří Smékal.