V delší přestávce však vedení Turů nezahálelo a přivedlo do týmu posilu. Americký basketbalista Evan Bruinsma bude již čtvrtou zámořskou akvizicí Svitav v této sezoně a to tu v minulosti ještě nebylo. Jedná se o hráče vysokého 203 centimetrů, který nastupoval v USA za univerzitu v Detroitu. V Evropě doposud působil na Maltě, kde tamnímu klubu Cynergi Virtus pomohl k titulu. První část letošní sezony strávil v Lucembursku (Amicale Steinsel), kde hrával 33 minut na zápas a v průměru dosahoval na slušných 21 bodů a 11 doskoků.

„Věřím, že nám svými výkony pomůže ve hře na křídle i v podkošovém prostoru. Jedná se o posílení úzkého hráčského kádru Turů před druhou půlí základní části Kooperativa NBL. Žádný hráč zatím neodchází," uvedl manažer Pavel Špaček.

Připomeňme, že Tuři se aktuálně nacházejí na osmé pozici průběžné tabulky s bilancí osmi výher a jedenácti porážek.

Boj o naplnění snu v podobě historického postupu do čtvrtfinále play off bude nesmírně složitý, neboť žádný z celků není v tomto směru zatím odepsán. Protože o pozicích elitní pětky (Děčín, Nymburk, Opava, Pardubice, Prostějov) netřeba pochybovat, tak zůstávají tři „vstupenky" do play off a na ně je pořád sedm kandidátů, které nyní dělí jenom čtyři vítězství.

Nejbližší program Svitav v NBL: 2. ledna Děčín (d), 6. ledna Jindřichův Hradec (d), 9. ledna Opava (v). (rh)