Zástupci Stáje Manon Litomyšl nechyběli.

Ve Velké ceně Prahy, která byla závěrečným kolem ČSP, se litomyšlský jezdec Jiří Skřivan s Mercedes umístili po výborném výkonu na páté pozici. Ale ani to mu nezajistilo postup do finálové čtveřice, v letošním skokovém poháru si Skřivan připsal pátou příčku.

Finálové souboje se střídáním koní přinesly četným divákům báječnou podívanou. Podle očekávání si s různými partnery nejlépe poradil Aleš Opatrný (Stáj Opatrný, 4 trestné body). Výborně jezdil také druhý Ludvík Jandourek ze Stáje Karsit (4 tr. b., ale horší součet časů). Bronzové umístění patří Jiřímu Lužovi z JS Schneider, čtvrté Petru Eimovi (ZH Tlumačov). A jména koní? Rita 94, Vigo 1, Sherlock Holmes a Puerto Rico Fitmin.

Petra a Mirka Skřivanovy ze Stáje Manon Litomyšl startovaly ve finálovém parkuru Dance and Jump Czech Junior Cupu mezi nejlepšími dvaceti juniory. Parkur byl velice obtížný, s dlouhým cváláním, nabízel různé řešení, jak řekl jeho stavitel, pro „normální jezdce a pro sebevrahy“.
Mirka se s Mary Ann po jednom ze zkrácených nájezdů dopustila lehké chyby a to ji nakonec odsunulo na 6. místo. Petra s Odysseou náležela mezi jezdce, kteří měli promluvit do nejpřednějších umístění. Parkur ji vycházel fantasticky, dokončila ho v nejrychlejším čase, bohužel lehoučká chyba na závěrečné překážce zmařila naděje na prvenství. Nakonec si připsala 4. místo.

„Petra předvedla ukázkové rozeskakování. Odyssea byla skvělá, rychlá a obratná, věřila jsem, že to prostě musí vyjít a když se po doskoku poslední překážky skulila horní bariéra na zem, chtělo se mi brečet. Ale je to prostě sport, tady se na kdyby nehraje. Přesto jsme obě i táta s výkony koní maximálně spokojeni,“ řekla po závodech Mirka Skřivanová.


Vítězství v seriálu Dance nad Jump Czech Junior Cup obhájili Barbora Tomanová a Colomen (DaJ Praha) před Filipem Doležalem s Laramis (Český jezdecký klub) a Barborou Vojtkovou na koni Cleo (Gestut Murhof).

(sk, rh)