1. Futsal liga, 20. kolo: FK Chrudim - International FC Kadaň 11:0 (5:0)

Branky: 7. Igor (Vincenzo), 8. Slováček (Max), 9. P. Drozd (Max), 13. Vincenzo (André), 19. Vincenzo, 21. Igor, 26. D. Drozd (Koudelka), 28. Slováček (D. Drozd), 29. Everton, 30. Everton (Vincenzo), 37. André (Max). FK Chrudim: Victor (34. Javorski) – Everton, Igor, André, Vincenzo – Slováček, Max, D. Drozd, P. Drozd – Koudelka, Mareš, Krotil, Stránský. International FC Kadaň: Klečka (29. Novák, Treml) – Filinger, Vitinho, Caio, Maur – Salák, Baran, Chmelan, Oleniak. 

Velmi netradiční úvod utkání zažila hala v Heřmanově Městci. Kadaň totiž otevřela zápas hrou bez brankáře a chtěla zkusit zatlačit domácí do úzkých. Svěřenci trenéra Alecia ale přežili veškeré naděje hostů a na začátku sedmé minuty poprvé měnil skóre Igor. Netrvalo dlouho a díky smolné teči Saláka vedla Chrudim o dvě branky.

Uběhla další minuta a na ukazateli svítil stav 3:0, když Maxův nástřel do sítě dorazil Pavel Drozd. Jednoznačný ráz zápasu pokračoval i dál poté, co si hosté vzali oddechový čas. Jasný vývoj střetnutí potvrdil dvěma góly Vincenzo.

Východočeši pokračovali v dominantním výkonu i ve druhé půli. Hned po půl minutě si připsal druhý zásah Igor. Vše pokračovalo ideálně i dál až se čísla na světelné tabuli zastavila na konečných 11:0. Chrudim tak potvrdila skvělou formu, kterou v letošní sezoně má a nadále dominuje 1. Futsalové lize.

Vincenzo (FK Chrudim): „Byť je výsledek jednoznačný, nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Už před zápasem jsme na videu viděli, že má Kadaň řadu kvalitních hráčů, ale byli jsme na ně dobře připraveni. Počítali jsme s tím, že bude zkoušet hrát power-play, ale rychlými brankami jsme jejich snahu otupili. Celý zápas jsme hráli s maximální koncentrací a odvedli skvělou práci."

Michal Salák (Kadaň): „Soupeř nám ukázal svou kvalitu. Zkusili jsme powerplay, ale bohužel jsme viděli, jak se dobře umí pressovat v početní nevýhodě. Jak jsem řekl týmu, prohra jde za mnou a tým to musí hodit za hlavu. Naše síla se ukáže v play-off.”