Poličští vyšli v prestižním duelu střelecky naprázdno a tím pádem neměli naději na úspěch. Obhájce titulu tak odvedl hráčům Novabriku nedávnou porážku. Ve druhém vystoupení si ale spravili chuť.

Chemcomex Praha – VPS Novabrik Polička 2:0 (1:0)

Fakta: Branky: 2. Šnídl, 27. Rott. Rozhodčí: Sýkora – Štechmüller. ŽK: 1:0. Chyby: 6:6.

Hala v Českém Krumlově je typická miniaturní hrací plochou, takže zde není prostor k taktizování, protože nebezpečí hrozí prakticky odevšad. Poličští se o tom názorně přesvědčili po necelých dvou minutách, když poprvé inkasovali. K vidění byl otevřený duel s řadou kontaktů, nebyla nouze o chyby pramenící z toho, že oba soupeři hráli hodně vysoko, a také gólových šancí bylo více než dost. „My jsme za stavu 0:1 byli třikrát sami před brankou, jenže skórovat se nám nepodařilo. I ve druhém poločase se hrálo v podobném duchu, bylo to o tom, kdo dokáže potrestat soupeřovu chybu a byl to Chemcomex," naráží trenér Poličky František Švec na pojistku, kterou zařídil pro Pražany ve 27. minutě Rott. Zápas byl dramatický až do konce, ovšem vstřelit branku nebylo Novabriku souzeno. „Porážka nás může trochu mrzet, bylo to herně opravdu vyrovnané utkání," uvedl Švec.

Bombarďáci Větřní – VPS Novabrik Polička 1:3 (0:2)

Fakta: Branky: 38. Cais – 4. Navrátil, 19. Kovář, 26. Netolický. Rozhodčí: Sýkora – Syrůček. ŽK: 2:1. Chyby: 7:8.

Druhé utkání se odehrávalo v poklidnějším tempu. Nejistota z poličských hráčů spadla po vedoucí brance, o kterou se záhy postaral Navrátil. „Potom se kluci konečně uklidnili, přidali další dva góly a průběh měli pod kontrolou. Domácí korigovali výsledek v závěru. Snad je to poprvé, co jsme si z Krumlova odvezli nějaké body. Tyhle tři jsou pro nás dobré," netají se kouč Švec svojí spokojeností.

VPS Novabrik Polička: Slaný – Netolický, Jílek, Vondra – Navrátil, Mužík, Kovář, Stejskal.

Šestý turnaj základní části se hraje 10. ledna 2015 a Polička se ve Vysokém Mýtě střetne s Jilemnicí a Novým Borem. O čtrnáct dnů později pak uzavře základní části proti Brnu a Zlínu. „Určitě se netajíme tím, že bychom dlouhodobou část rádi vyhráli, protože se nám to dosud nepovedlo. Nebude to lehké, čekají nás silné týmy, ale pokusíme se o to. Nemyslím si ale, že by to mělo vliv na čtvrtfinále. Všechny celky ze spodní čtveřice budou v play off nebezpečné," přemítá František Švec.

Další výsledky – 5. turnaj: SK SICO SC Jilemnice – SMR Plus Zlín 2:3 a GIOIA B2Balance Brno 0:5, FK Adria Nový Bor – SMR Plus Zlín 3:4 a GIOIA B2Balance Brno 1:6, FC Družba Vysoké Mýto – Chemcomex Praha 2:2 a Bombarďáci Větřní 1:2.

Pořadí: 1. Polička (25), 2. Brno (24), 3. Chemcomex Praha (22), 4. Zlín (21), 5. Nový Bor (9), 6. Vysoké Mýto (8), 7. Větřní (6), 8. Jilemnice (3).