Zahrají si vyřazovací část, nebo nezahrají? Pětadvacáté kolo první ligy florbalistů naznačilo, že v případě svitavského mančaftu bude platit varianta A.

Jenom ten zpropadený Pelhřimov se pořád drží jako klíště, takže definitivní odpověď na otázku, zda-li se svitavští fanoušci budou moci těšit na play off, dá teprve derniéra základní části.

FB Hurrican Karlovy Vary – FbK Svitavy 6:10 (2:2, 1:4, 3:4)

Branky: 40. a 48. Macek, 49. a 56. Horký, 17. Šnajdr, 19. Černý – 9., 22., 42. a 60. Richter, 35. a 44. Šmarda, 10. Kunt, 29. L. Zach, 38. Musil, 59. Jedlička. Rozhodčí: Valenta – Žďárský. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. Diváci: 180. Střely: 27:30.

Šesté vítězství v řadě! Jaký to rozdíl oproti listopadové a prosincové „noční můře", kdy svitavští florbalisté vyšli naprázdno v osmi zápasech za sebou. A teď je vše jinak.

O tom, jak vážně svitavští florbalisté berou svoje úsilí, svědčí fakt, že se na 324 kilometrů dlouhou cestu vydali v pátek a přímo v dějišti utkání přenocovali.

Což se jim vyplatilo, do 10. minuty totiž vedli 2:0. Karlovy Vary posléze srovnaly krok, ale to bylo naposledy, kdy domácí tým neprohrával. Zkraje druhé třetiny vrátil vedení na stranu Svitav Richter a spustil vydařenou pasáž, ve které si jeho tým vybudoval třígólový náskok. I když rozhodčí vylučovali nejtrestanějšího domácího hráče Černého jako na běžícím páse, hosté dokázali využít až přesilovku pět na tři ve 38. minutě.

„Podle statistik hrál můj tým za posledních šest zápasů jen tři klasické přesilové hry a byl více jak dvacetkrát vyloučen. K tomu se přidávají neustálé diskuse s rozhodčími, to jsou hlavní důvody, proč budeme hrát play down," zlobil se trenér domácího týmu Petr Pánek.

Po brankách Richtera a Šmardy vedli hosté 8:3, leč chvíle nepozornosti ještě daly Hurricanu naději, když korigoval na rozdíl dvou gólů. Jenže potom se do „prázdné" trefili Jedlička a autor čtyř tref Richter, čímž pečetili šesté vítězství Svitav v řadě.

„Soupeř byl všude o krok dřív, byl aktivnější a šel výrazněji za vítězstvím než my," shrnul domácí kouč.

Svitavský trenér Martin Karlík hodnotil: „Od tréninku a noční cesty jsme jasně věděli, co chceme udělat – vyhrát. Na zápas jsme byli dobře připraveni, ale pořád se potýkáme s množstvím neproměněných gólových šancí a menšími hluchými pasážemi, kdy soupeře necháváme vstoupit do utkání."

Dotáhnou Svitavští zázračnou jízdu z beznaděje do play off? Přijďte do haly Na Střelnici v sobotu ve 20 hodin! Vítězství nad FBC Start 98 dá jistotu, v jiném případě bude záležet na výsledku utkání Pelhřimov – Havířov.

Hráli: Skácelík – Prudil, Jedlička, Kolena, Dvořáček, Richter, König, Kunt, Musil, Říha, Pakosta, Sauer, J. Karlík, Štěpánek, Šmarda, L. Zach, T. Zach.

1. liga po 25. kole:

1. Znojmo (55), 2. Ústí nad Labem (54), 3. Česká Lípa (48), 4. Hattrick Brno (44), 5. Vinohrady (44), 6. FBC Start 98 (43), 7. Black Angels (40), 8. Havířov (38), 9. Ostrava (33), 10. Svitavy (30), 11. Pelhřimov (29), 12. Rožnov (27), 13. Karlovy Vary (24), 14. Litvínov (20). (ls, rh)