Po loňské mimořádně úspěšné sezoně ověnčené řadou medailí a mistrovských titulů na republikových, evropských i světových šampionátech vstupuje závodník Tělovýchovné jednoty Jiskra IVO STRNAD do té letošní s odhodláním bojovat mezi atletickými veterány na všech frontách opět o stupně vítězů. Výsledky z předchozích let jej k tomu předurčují.

DOMÁCÍ PRVENSTVÍ

Začal velice zdařile, když na víkendovém halovém republikovém mistrovství v pražské Stromovce zvítězil podle předpokladů ve skoku o tyči kvalitním výkonem 345 cm. „Pokoušel jsem se o deset centimetrů výše o rekordní zápis, ale to mi nevyšlo. Měl jsem problémy s achillovkami, skoro měsíc jsem pořádně nemohl skákat a to se na technice projevilo,“ sdělil litomyšlský atlet.

Ivo Strnad měl dobrý důvod, proč se v rámci možností šetřit. V pondělí 19. března totiž ve španělské metropoli Madridu začíná halové mistrovství Evropy veteránů a tam by rád bojoval o příčky nejvyšší. Nastoupí do tyčkařského sektoru a na krátké překážky, v obou těchto disciplínách bral před rokem ve „světové“ hale v korejském Tegu medaile, v tyči tu nejcennější.

Jeho plány však dostaly háček, lépe řečeno pořádný hák, neboť do jeho věkové kategorie přestoupil nadmíru silný soupeř. „Němec Ritte je mimořádně kvalitní skokan a pokud bude předvádět ty výkony, na jaké jsme od něho zvyklí, tak mi asi mnoho šancí nezůstane. Vždyť má letos už skočené čtyři metry. Ale budu bojovat,“ říká odhodlaně Strnad.

Také na 60 metrů překážek je do Madridu přihlášena super konkurence, pětice borců má v letošním roce zaběhnuto pod deset vteřin a startovní pole je nabité zejména výtečnými polskými a německými překážkáři. „Pokud by se mi podařilo získat ve Španělsku jakoukoli medaili, budu s tím spokojen,“ netají se Ivo Strnad.

DRUHÝ V REPUBLICE

Umění litomyšlského veterána se dočkalo uznání také v různých sportovních anketách. Nescházel mezi vyhodnocenými nejúspěšnějšími sportovci regionu Svitavska a Pardubického kraje a nyní se dočkal ocenění i při vyhlašování nejlepších atletických veteránů České republiky. V prestižním hlasování skončil druhý, když v anketě zvítězil další úspěšný reprezentant Pavel Peňáz ze Sokola Kolín a třetí skončil Miloš Gryc ze Znojma.