A to hned v první jízdě tříd MX1 a MX2. Že Pavol Repčák po kolizi odjel celou rundu bez přední brzdy a dokončil ji desátý, to by ještě nemusela být taková pohroma. Že ale slovenský mladík Jaroslav Katriňák angažovaný manažerem Petrem Kovářem speciálně pro tento podnik havaroval a vykloubil si palec, to průšvih byl (z šesti dosažených umístění třemi jezdci se škrtá nejhorší). Klasifikován byl na 35. místě a do své druhé rozjížďky nenastoupil, což značilo K. O. pro celkový úspěch. Repčák s Petrem Bartošem vytáhli Orion v závěrečné jízdě na sedmé místo. „Není to vyložená katastrofa, ale zklamání ano. Ale taková bývají družstva,“ posteskl si Kovář.

Triumfoval vyrovnaný Osička MX Team (Krč, Kohút, Jošt).

Chybělo jedno předjetí

Celkem třináct závodů čítal letošní kalendář MMČR juniorů v kubatuře 85 ccm (a to byl ještě čtrnáctý v deštěm skrápěných Petrovicích zrušen). A po šestadvaceti bodovaných jízdách činí rozdíl mezi mistrem a vicemistrem jediný bod, konkrétně 529 - 528! Věc nevídaná…

close Vicemistr ČR 2022 85 ccm Martin Červenka. info Zdroj: Orion Racing Team. zoom_in Vicemistr ČR 2022 85 ccm Martin Červenka.

Martin Červenka (Orion Racing Team) vstupoval do závěrečného podniku v Hradišti s náskokem devíti bodů na druhého Marka Nováka (JB MX Racing) a tedy v dobré výchozí pozici. Jenže zatímco Novák obě rozjížďky vyhrál, tak Červenka dojel dvakrát třetí, což ve výsledcích znamenalo rozdíl přesně deseti bodů a novým mistrem republiky je Novák, Červenka kousal zklamání ze stříbra. Mezi oba rivaly se totiž vklínil ve velmi dramatických jízdách s minimálními rozestupy v cíli dobře jedoucí David Widerwill (Cermen Racing Team Pardubice). Sám si jistil bronz v seriálu a Martin Červenka se přes něho nedostal k titulu. „Martin to trochu nezvládl psychicky. Dvakrát byl třetí těsně za druhým, možná mu to tam mohl zkusit někde poslat, nevyšlo to, co naplat. I tak má za sebou povedenou sezonu,“ uvedl manažer Kovář, jehož nadějný svěřenec v této kubatuře končí a přesouvá se do kategorie 125 ccm.

Republikovým vicemistrem se v kubatuře 65 ccm po zásluze stal Hugo Brant (Cermen Racing Team Pardubice).

Hodnocení manažera

Petr Kovář, Orion Racing Team Litomyšl: Ačkoli nám závěrečný víkend sezony nevyšel úplně tak, jak jsme si představovali, tak celkově musíme určitě označit rok 2022 pro Orion Racing Team jako velmi úspěšný. Vždyť jsme získali v dlouhodobých seriálech celkem šest medailí! Z toho byly tři tituly pro veterány Ivana Černého na Slovensku a Petra Bartoše v Česku a Barboru Laňkovou v českém šampionátu žen. Nováček v našem týmu Pavol Repčák skončil bronzový jak ve slovenském, tak v českém mistrovství, Martin Červenka obsadil druhou příčku v kubatuře 85 ccm. To jsou všechno skvělé výsledky, se kterými jsme spokojeni. Zvlášť se musím samozřejmě zastavit u Petra Bartoše, před nímž nezbývá než smeknout. Udělal třetí titul, jezdil jako jediný dvě třídy a také v příštím roce by rád pořád proháněl mladé. Poděkování patří zejména majitelům týmu a věřím, že s jejich podporou odpálí Orion Racing Team v roce 2023 další sezonu.