15. KOLO

1. HBC Svitavy – HSK Sokol Náchod 3:6 (0:2, 1:3, 2:1)

Branky: Hejátko 2, Rejsa – Resl 3, Hofman, Kania, Tovtík

Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Střely: 33:19.

Boj o čtvrté místo a lepší pozici pro play off domácím hrubě nevyšel. V jeho první půlce pětkrát inkasovali, když tři góly protivníkovi prakticky darovali špatnou komunikací beků s gólmanem. Za stavu 0:5 se probudili, hosty jasně přestříleli, vypadalo to ještě na zdramatizování závěru, ale Náchod si důležitou výhru pohlídal.

HBC Chlumec nad Cidlinou – SK Kometa Polička 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)

Branky: Grubhoffer 2, Schauer 2, Schaffer, Hanyk

Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Střely: 19:30.

Domácí v oslabeném složení neměli v duelu s Kometou naději. Bezpečný náskok si hosté vybudovali už v první třetině, v dalším průběhu jej kontrolovali a splnili i další cíl v podobě čistého konta pro Škodu.

16. KOLO

Loko Česká Třebová – 1. HBC Svitavy 2:2 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky: Hruška, Doubrava – Švendt, Bohatý.

Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Střely: 39:29.

Svitavští prokázali na hřišti favorita, že každé utkání je jiné. Jejich děravá obrana ze soboty se jako mávnutím kouzelného proutku změnila a dařily se i brejky. Za stavu 0:2 pomohly domácím dvě přesilovky, avšak prohrát si hosté nezasloužili a cenný bod po zásluze udrželi.

SK Kometa Polička – DDM Alfa Pardubice 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely: 25:28.

Magnet kola určitě nezklamal svojí úrovní, domácí však s výsledkem nebyli spokojeni. Už v první třetině nabrali ztrátu, kterou ve zbytku zápasu marně doháněli. Vedoucí celek tabulky potvrdil svoje ambice. (rh, zr)