Závod byl vypsán pro dvě kategorie: pro děti a dospělé. U dospělých byl rozdíl v délce tratě 50 a 115 kilometrů. Mladí závodníci jezdili na okruhu postaveném na stadionu bývalé ploché dráhy, kde byl i cíl. Start závodu ve dvou etapách na Resselově náměstí podle délky závodu, schody a poté tratě v okolí Chrudimi. Kratší, kterou absolvolali i borci z Bystrého Ivan Hlouš a Marcel Tichý vedla na jih k Nasavrkám, odkud se vracela okolo vodní nádrže Křižanovice zpět.

Tratě nebyly zrovna v ideálním stavu, déšť z předešlého dne nechal část tratě promáčenou a to zvýšilo nárok na pozornost závodníků a odčerpalo jim dost sil. Zajímavý je i údaj o celkovém převýšení, které závodníci v závodě zdolají, je to 720 metrů. Ani velmi teplé a slunečné počasí nebylo to pravé pro účastníky, pomohli občerstvovací stanice rozmístěné po trati.

A výsledky? Nejsou tak důležité. Hlavním krédem závodu je totiž náplň volného času jak pro jednotlivce, tak pro celé rodiny. Tato biková tour má další pokračování 9. srpna 2008 v Praze na Karlštejn tour.

Jiří Feltl