Po výhrách v Ostravě a doma proti Pelhřimovu se nacházejí na nadmíru lichotivé páté příčce a těší se na sobotní domácí zápas proti silné České Lípě (od 18 hodin). Zejména úterní zápas se však ukázal být velice složitým a Svitavy ho na svoji stranu strhly v závěru díky trestnému střílení.

1. MVIL Ostrava – FbK Svitavy 5:10 (2:1, 1:5, 2:4)

Branky: 9. a 42. Kalous, 19. a 54. Klečka, 37. Machálek – 14. a 59. Štancl, 23. a 39. Doseděl, 34. a 39. Plch, 51. a 60. Pakosta, 34. Prudil, 58. Šmarda. Rozhodčí: Gavlas – Mikula. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 37. Střely: 18:19.

Vítězství z kategorie „povinných" se na půdě nováčka nerodilo tak lehce, jak by mohl výsledek napovídat. První třetinu ovládli domácí 2:1, když za Svitavy se prosadil Štancl (v zápase 2 + 3!). V prostřední části nejdříve srovnal Doseděl na 2:2, aby pak hosté nekompromisně převzali vedení. V poslední třetině se Ostrava dvakrát dostala na rozdíl dvou gólů, ale hráči FbK dobře rozjetý duel nepustili a vyhráli zcela přesvědčivě.

FbK Svitavy – Spartak Pelhřimov 5:4 (2:3, 2:0, 1:1)

Branky: 33. a 57. Říha, 8. Doseděl, 15. Jedlička, 32. Richter – 19. a 48. Fučík, 17. Kocián, 17. Knězů. Rozhodčí: Svrček – Waliczko. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 347. Střely: 33:24.

Na státní svátek se v hale sešla zatím nejvyšší návštěva v sezoně (347 diváků). Nečekala je žádná pěkná podívaná, jelikož těsná osobní obrana Pelhřimova znamenala velmi málo šancí. Svitavští zvládli úvod utkání, když se prosadili tradiční střelec Doseděl (1:0) a poté premiérovou brankou za muže junior Jedlička. Hosté ale po chybách svitavských hráčů otočili vývoj na 2:3.

Další obrat přišel ve druhé části a tentokrát v podání domácích. Kapitán Richter bekhendem srovnal na 3:3 a Říha se trefil od mantinelu na 4:3. Ve 48. minutě hosté dotáhli na 4:4 a Svitavy přes velký tlak nedokázaly ze hry rozhodnout. V 57. minutě však bylo nařízeno trestné střílení po faulu na Richtera, Říha ustál tíhu okamžiku a rozjásal fanoušky.

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen díky skvělému a jistému výkonu gólman Filip Lamař, pro kterého to byl letos první ligový start.

„Bylo důležité, že jsme celý zápas proti Ostravě odehráli na tři útoky a dokázali jsme ušetřit síly na Pelhřimov. Utkání uprostřed týdne je pro nás náročnější na koncentraci, někteří hráči jdou na zápas přímo z práce nebo ze školy a je obtížné se soustředit a podat odpovídající výkon. Naštěstí opět přišlo 350 diváků a fantastická atmosféra nás dohnala k těsné výhře, byť s tolik potřebným sportovním štěstím, protože jsme rozhodli až z nájezdu v závěru utkání. Opět se však potvrdilo, že osobní obrana Pelhřimova nám dělá problémy a že postavení soupeře v tabulce na hřišti nic neznamená. Pro nás to byly povinné tři body a nyní zkusíme potrápit Lípu," uvedl svitavský útočník Lukáš Brýdl.

Pořadí 1. ligy mužů po 6. kole:

1. Ústí nad Labem (16), 2. Hattrick Brno (16), 3. Rožnov pod Radhoštěm (12), 4. Black Angels (11), 5. Svitavy (11), 6. Kladno (9), 7. Znojmo (9), 8. Česká Lípa (8), 9. FBC Start 98 (8), 10. Liberec (6), 11. Pelhřimov (2), 12. Ostrava (0). (lb, rh)