Na výborně připraveném svahu se v kategorii mužů dostal na stříbrnou příčku prvního závodu Lukáš Brýdl ze Slovanu Moravská Třebová. „Podal špičkový výkon zejména v prvním kole a zaslouženě bodoval. V druhém závodu se mu bohužel tak nedařilo a po drobném zaváhání musel odstoupit,“ uvedl reprezentační trenér Daniel Mačát.

Roli favorita potvrdil Jan Němec z Dukly Liberec, který prokázal své slalomářské kvality a již počtvrté v sezóně se prosadil na stupínek nejvyšší. Úřadující mistr světa a vítěz posledních pěti ročníků světového poháru nenechal nic náhodě a kraloval i při svém druhém letošním vystoupení. Součtem časů nadělil druhému Brýdlovi rovných pět vteřin a zaslouženě triumfoval.

Z řad moravskotřebovského Slovanu se neztratili ani další závodníci, jež letos obhajují výborné výsledky z loňské sezony. Bezchybné výkony zatím podává především Lukáš Kolouch a úspěšně se tak prezentuje v nabité juniorské kategorii. „V úvodním slalomu musel nejprve překonat těsnou porážku v boji o bronz, který mu utekl o pouhých šest setin sekundy. V dalším startu si však spravil chuť a vybojoval třetí místo za dvěma medailisty z juniorských mistrovství světa Jiřím Fuchsem a Michaelem Waligorou,“ popisuje trenér Daniel Mačát.

Lukáš Kolouch v letošní sezóně mezi juniory ukazuje výbornou formu a vyrovnanost jeho kvalitních výkonů se projevila také v absolutním pořadí českého poháru. „Zde patří třebovskému lyžaři do jisté míry překvapivě aktuální vedoucí příčka,“ dodal Mačát.
Reprezentační družstva se tento víkend představí na prvním zahraničním startu v německém středisku Altenseelbach, kde bude mít český tým možnost srovnání se světovou špičkou na klání FIS ve slalomu a obřím slalomu.