Zdejší cyklisté sklízejí v této sezoně velmi zajímavé úspěchy po celé republice. V závěru května se zúčastnili dalšího významného závodu a po něm nechyběli v popředí výsledkové listiny.

Zlobily je defekty

V Jihlavě se uskutečnilo mistrovství České republiky večtyřiadvaceti­hodinovém MTB maratónu. K obhajobě titulu z loňska vyrazil tým pod hlavičkou Cyklo-ski klubu Polička ve složení MartinŠafář, Jiří Škorpík, Tomáš Doubek a z oddílu SK Prima Polička„hostující" František Groulík.

Zázemí závodu bylo v centru Jihlavy v areálu letního kina v těsné blízkosti zoologické zahrady. Trať byla dlouhá 9,5 km s převýšením 220 m a vedla většinou po úzkých lesních cestách. Divácky atraktivní byl sjezd po schodech z hradeb.

Díky pěknému počasí, dobré organizaci a tomu, že byly vypsány i časově kratší závody (12 resp. 6 hodin) se sjela velice silná konkurence více než 450 závodníků. Slavností start se odehrál na Masarykově náměstí, pak byli jezdci navedeni na trať, kde proběhl ostrý start. A že byl opravdu ostrý, o tom všechny přesvědčil Luboš Němec z Hlinska, který v prvním kole zajel vůbec nejrychlejší čas celého závodu.

Mezi čtyřčlennými kolektivy, kde startovali také borci z Poličky, si díky vyrovnaným a kvalitním časům všech jezdců vytvořil několikaminutový náskok celek Ski a Bike Centrum Radotín následován týmem Uniqa Jihlava a Cyklo-ski klubem Polička. Radotín si svůj odstup hlídal a ten nakonec narostl na celé jedno kolo.

Pořadí na druhém a třetím místě se zhruba v polovině závodu otočilo, ale rozdíl zůstal nevelký. Kvůli defektu zadního kola jednoho z Poličských se Jihlavě podařilo při vjezdu do posledního okruhu snížit ztrátu na dvacet vteřin a protože smůla Cyklo-ski klub nepustila, přišel ještě jeden defekt a tím pádem i ztráta druhé příčky. Avšak i přes tyto zádrhely je umístění na třetí pozici v konkurenci dvaceti týmůpěkným sportovním úspěchem.

Přes padesát okruhů

Konečné výsledky – čtyřčlenné týmy – muži do 40 let: 1. Ski a Bike Centrum Radotín 57 kol (541,5 km), 2. Uniqa Jihlava 56 kol (532), 3. Cyklo-ski klub Polička 55 kol (522,5).

Členové úspěšného poličského týmu by rádi touto cestou poděkovali svému doprovodu, který zajišťoval stravu, servis techniky a vše další.

Barvy SK Prima hájil na témže podniku také Patrik Ročeň, který se ve dvojici s Jaroslavem Peškem z CK MTB Maraton Hlinsko zúčastnil dvanáctihodinového závodu v kategorii mužů do 40 let. Po ujetí 228 km (24 kol) obsadili krásné druhé místo se ztrátou dvou kol na nejlepší dvojici.

(fg)