Závěrečný dvojzávod (6. v Olešnici a 1. v Dobřanech) i celý seriál hodnotil s rozporuplný­mi dojmy.

Boj o „bednu“ v pořadí MČR pro vás v Olešnici nezačal dobře. Co se dělo?

Finále pro nás zprvu vypadalo slibně, ale pak před námi došlo k pádu, já jsem se stačil vyhnout, Pepa už nikoli a vypnuly se mu lyže. Rázem jsme nabrali velkou ztrátu, sice ještě dojeli šestí, ale bylo jasné, že první dvě dvojice v mistrovství už neohrozíme.

Přesto jste v Dobřanech bojovali naplno a celý závod jasně ovládli…

Hlavně se nám dařily starty. Poprvé za celou sezonu jsme odstartovali jako první v semifinále i ve finále a vyhráli úplně s přehledem a dvacetisekundovým náskokem.

Bronzové umístění berete jako úspěch nebo jste očekával více?

Musím přiznat, že jsme mysleli o něco výš, jenže nás pronásledovala smůla. Co závod, to nás postihl nějaký problém, nevyhnulo se nám nic. Až v posledním klání se to obrátilo k lepšímu. Alespoň to třetí místo jsme vybojovali, po všech potížích ho bereme.

Zimní seriál definitivně skončil, co vás čeká v motokrosovém ro­ce?

Za měsíc začíná mistrovství Evropy IMBA na pláži u francouzského Calais, musím se rychle přizpůsobit písku. Chci odjet celý evropský seriál, dále budu startovat v českém i slovenském mistrovství a na volných závodech.

Motocykl jste pro sezonu nezměnil?

Stejně jako vloni mám k dispozici čtyřtaktní Hondu 450, se kterou reprezentuji Profistav Team Litomyšl.

K motoskijöringu ještě slovo zástupce tituálního partnera, manažera Orion Teamu Litomyšl Petra Kováře:

„Motoskijöring se dva roky prakticky nejel, ale na úrovni to nebylo znát. Posádek sice jezdilo o něco méně, ale první desítka byla nabitá, s minimálními rozdíly, závody byly velmi dramatické a divácky atraktivní. Titul pro Sládka s Čížkem je trochu překvapivý, ale zasloužený. Povedlo se nám odjet sedm podniků, to je vynikající, nezbývá než věřit, že Orion Cupu 2010 bude počasí nakloněno stejně tak.“