Sajdkáry a Březová, toto spojení se dobře rýmuje po desetiletí a také letošní závod byl tamním Automotoklubem vzorně připraven. Odměnou mu byla početná kulisa spokojených diváků a zajímavé rozjížďky.

Jejich naprostými suverény se stali Petr Kolenčík a Matěj Hejhal (JT Gunex KTM Racing Team), kteří dvakrát vyhráli a v klasifikaci mistrovství tak stáhli ztrátu na vedoucího Tomáše Čermáka (BO Motor Oil Autoprofi Team) na 17 bodů.

Čermák byl jasným favoritem na zlato, jenže po těžkém pádu v mistrovství světa a zranění svého bratra Ondřeje jezdi s náhradním spolujezdcem Janouškem a brání svoje výsadní postavení před nájezdem mladých „vlčáků“. Zatím úspěšně, v Březové byl třetí, ale jeden závod pořád ještě zbývá…

Po dlouhých letech bude mít derniéra sezony náboj v boji o mistrovský titul, což zde za časů suverenity bratrů Rozehnalových a posléze Čermákových nebývalo. Stříbrný věnec brala v Březová posádka Pudlo - Vitoň.

Nestárnoucí dvojice legend v barvách domácího Automotoklubu Březová Jaroslav a Libor Křížovi si ke své radosti vyjela celkový sedmý flek, tedy svůj zatím nejlepší letošní výsledek.

Ve zbývajících kategoriích na březovském závodišti zvítězili Josef Peták - Michal Gábor (Přebor ČR sajdkár), Stanislav Hutira - Zdeněk Plhák (Přebor ČR sajdkár veteránů), David Sůsa (MMČR čtyřkolky), Adam Tuček (Přebor ČR čtyřkolky junioři) a Andrea Malenínská (čtyřkolky ženy).

Pozvánka

Také poslední podnik mezinárodního mistrovství republiky sajdkár a čtyřkolek se pojede na Svitavsku, a to konkrétně v sobotu 13. října na trati v Horním Újezdu nedaleko Litomyšle. Tam se rozhodne o držitelích titulů. Start je ve 13 hodin.