„Konkurence byla veliká a soutěživost hráčů a hráček úžasná. Měli jsme obrovské štěstí, podařilo se nám něco, s čím jsme samy ani nepočítaly,“ usmívá se Anna Brokešová.

Cesta k medaili ovšem byla pořádně trnitá. V posledním utkání základní skupiny usilovala česká dvojice proti Německu o to, aby zůstala v bojích o medaile. Situace se vyvinula tak, že potřebovala uhrát remízu a tu měla při závěrečném hodu ve svých rukou právě Anna Brokešová.

Napětí v řadách výpravy se dalo krájet. „Já jsem to vůbec netušila, ale ostatní měli vše spočítané. Hod to byl neuvěřitelný, tak trochu záhadný, ale vyšel,“ popisuje bowlerka.

Koule „na první dobrou“ shodila osm kuželek, devátá se roztočila, spadla a zasáhla desátou, ta spadla taky a šel podavač.

A následoval výbuch českého nadšení…

„Všichni zařvali, že se to povedlo. Fakt ten bowlingový Bůh stál na naší straně. Tím jsme zápas zremizovaly a měly s Němkami po základní části shodnou bilanci. Za dva dny jsme s nimi šly hrát znovu dodatečné utkání o postup do nejlepší čtyřky a porazily je znovu. Tady se ukázalo, jakou roli hraje v bowlingu psychika. Nám se dařilo, zatímco soupeřkám vůbec,“ popisuje Brokešová.

S jistotou medailového zisku nastoupily české hráčky do semifinále proti jedné ze dvou silných dvojic z Kolumbie. Což může vypadat jako bowlingově exotická země, leč pozor, tamní reprezentantky se pohybují v PBA, nejkvalitnějších soutěžích světa v USA.

„Evropský a americký bowling je trochu něco jiného, mezera mezi námi je znát, tyhle rivalky nelze jen tak přetlačit. Byly hodně dobré, pálily to ostrými a my neměly šanci, ostatně právě naše přemožitelky vyhrály nad svými krajankami i finále,“ říká Anna Brokešová.

„My ale samozřejmě byly spokojené i s bronzem, spolu s Finkami jsme byly nejlepšími Evropankami v naší kategorii,“ dodala hráčka ABB Vidlatá Seč.

Medaile dvojice Brokešová – Stulíková nebyla na šampionátu v Dubaji pro Česko jediná. Dařilo se i družstvům mužů (dvě třetí místa), tým nad 50 let za sebou nechal i Američany, takže lze směle říci, že český seniorský bowling náleží ke světové špičce.