Drama, které se odehrávalo na stolech brněnského Sokola, mělo šťastný konec pro hráče Borové a ti tak budou mít o víkendu v domácím prostředí mečbol.

3. liga muži skupina D – 1. finále:

Sokol Brno I – Sokol Borová 7:9 (výsledky: Lamač/Kolůch – Marek/Cholínský 1:3, Cupák – Vrba 1:3, Poledňa – T. Langr 3:2, Kolůch – Cholínský 3:1, Lamač – Marek 0:3, Poledňa – Vrba 0:3, Lamač – T. Langr 3:1, Kolůch –   Marek 0:3, Cupák – Cholínský 2:3, Lamač – Vrba 3:2, Kolůch – Křepelka 3:0, Cupák – Marek 0:3, Poledňa – Cholínský 2:3, Kolůch – Vrba 3:1, Cupák – Křepelka 3:0, Galatík – Marek 0:3). Body: Jaroslav Kolůch 3, Petr Lamač 2, Martin Poledňa 1, Zdeněk Cupák 1 – David Marek 4, Jan Cholínský 2, Jan Vrba 2 + čtyřhra.

Hosté se jako tradičně mohli opřít o Davida Marka, který byl znovu dokonalý. V singlech neztratil ani set a pomohl také k vítězství ve čtyřhře, což byl jeden z klíčových faktorů pro konečný výsledek (v play off se na rozdíl od základní části hraje pouze jeden debl). Vývoj zápasu na stranu Borové potom strhl zejména Jan Cholínský, jenž zvládl dva napínavé pětisetové maratóny. Důležité body na konto Borové přidal ještě Jan Vrba a hostům tím pádem nemuselo vadit, že dva členové týmu vyšli naprázdno. Opory totiž zahrály opět skvěle a Brno na ně nenašlo protizbraň.

Druhé utkání finálové série se hraje v sobotu 12. dubna od 15 hodin v sokolovně v Borové. Pokud by se Brňanům povedlo oplatit soupeři porážku, přišla by o den později na témže místě na řadu rozhodující bitva.