Mistrovské soutěže ve stolním tenise pokračovaly dalšími koly a my přibližujeme výsledky a aktuální umístění družstev ze Svitavska.

Za zmínku stojí čelo tabulky v krajské soutěži mužů, které obsadil trojlístek z okresu. V divizi žen suverénně kraluje Litomyšl, jež vyhrála i v jedenáctém a dvanáctém zápase v sezoně. V plném tempu běží i okresní třídy. Do přeboru vstoupila nejlépe Vidlatá Seč.

Divize muži

8. – 9. KOLO: Jiskra Holice B – Slovan Moravská Třebová 10:4 (body: Mrva 2, Zítka 1, Maděra 1). Sokol Chrudim B – Slovan Moravská Třebová 10:5 (Mrva 2, Zítka 1, Ertl 1 + čtyřhra Maděra/Mrva).

Pořadí: 1. Ústí nad Orlicí A (27), 2. Ústí nad Orlicí B (26), 3. Hlinsko (23), 4. Choceň B (22), 5. Linea Chrudim (21), 6. Holice B (20), 7. Lokomotiva Pardubice B (18), 8. Ústí nad Orlicí C (18), 9. Moravská Třebová (16), 10. Sokol Chrudim B (14), 11. Tesla Pardubice (14), 12. Česká Třebová (13).

Krajská soutěž muži B

8. – 9. KOLO: Jiskra Litomyšl B – Sokol Borová 6:10 (Balský 2, Štarman 2, Beneš 1, Valdhans 1 – T. Štrofová 4, L. Langr 3, T. Langr 1 + čtyřhry L. Langr/T. Štrofová a J. Štrof/L. Štrofová). Jiskra Litomyšl B – Spartak Polička 10:8 (Štarman 3, Valdhans 2, Balský 2, Beneš 1 + čtyřhry Beneš/Štarman a Balský/Valdhans – Češka 4, Kössler 2, Čípa 2). Slovan Moravská Třebová B – Sokol Borová 9:9 (Durák 4, Riemer 3, Palatka 1, Moravcová 1 – L. Langr 2, T. Langr 2, Cacek 2, T. Štrofová 1 + čtyřhry L. Langr/T. Štrofová a J. Štrof/L. Štrofová). Slovan Moravská Třebová B – Spartak Polička 10:7 (Riemer 3, Palatka 2, Skácelík 2, Durák 2 + čtyřhra Durák/Riemer – Češka 3, Kössler 2, Čípa 1 + čtyřhra Čípa/Češka). Sokol Řetová – Slovan Moravská Třebová C 10:4 (Kalandra 2, Muselík 1 + čtyřhra Muselík/Kalandra). TJ Lanškroun – Slovan Moravská Třebová C 10:4 (Kalandra 2, Muselík 1, Vrbický 1). Sokol Řetová – TJ Svitavy 6:10 (Charouz 4, Bartošík 3, Švancara 2 + čtyřhra Švancara/Bartošík). TJ Lanškroun – TJ Svitavy 10:8 (Bartošík 3, Charouz 2, Švancara 2 + čtyřhra Švancara/Bartošík).

Pořadí: 1. Moravská Třebová B (22), 2. Borová (22), 3. Litomyšl B (22), 4. Sedlec (21), 5. Řetová (20), 6. Králíky (19), 7. Choceň C (19), 8. Polička (18), 9. Orlice (16), 10. Svitavy (15), 11. Lanškroun (13), 12. Moravská Třebová C (9).

Divize ženy

11. – 12. KOLO: Jiskra Litomyšl – Sokol Stěžery 6:4 (Burešová 3, L. Syrová 2 + čtyřhra Burešová/L. Syrová). Montas Hradec Králové – Jiskra Litomyšl 2:8 (Burešová 3, L. Syrová 3, V. Syrová 1 + čtyřhra Burešová/L. Syrová).

Pořadí: 1. Litomyšl (36), 2. Dobré D (31), 3. Montas Hradec Králové (30), 4, Lokomotiva Pardubice B (26), 5. Trutnov (23), 6. Jaroměř B (23), 7. Tesla Pardubice (22), 8. Česká Skalice (19), 9. Stěžery (15), 10. Voděrady C (15).

Regionální přebor muži

6. – 7. kolo: Němčice – Svitavy B 4:10 a Vendolí 8:10, Vidlatá Seč B – Vendolí 10:3 a Svitavy B 7:10, Borová B – Polička C 10:1 a Polička B 10:5, Korouhev – Polička B 7:10 a Polička C 10:1, Linhartice – Vidlatá Seč 0:10 a Morašice 7:10, Moravská Třebová D – Morašice 7:10 a Vidlatá Seč 2:10.

Pořadí: 1. Vidlatá Seč (20), 2. Vendolí (18), 3. Korouhev (17), 4. Svitavy B (16), 5. Polička B (16), 6. Vidlatá Seč B (16), 7. Borová B (14), 8. Němčice (13), 9. Morašice (12), 10. Moravská Třebová D (11), 11. Linhartice (8), 12. Polička C (7).

Regionální soutěž muži

6. – 7. kolo: Morašice B – Svitavy C 4:10 a Vendolí B 10:5, Vidlatá Seč C – Vendolí B 10:4 a Svitavy C 7:10, Borová C – Litomyšl C 7:10 a Němčice B 10:0 w.o., Korouhev B – Němčice B 10:0 w.o. a Litomyšl C 8:10, Moravská Třebová E – Jevíčko 3:10 a Linhartice B 10:2.

Pořadí: 1. Svitavy C (19), 2. Litomyšl C (17), 3. Vidlatá Seč C (16), 4. Jevíčko (14), 5. Korouhev B (14), 6. Němčice B (11), 7. Morašice B (10), 8. Vendolí B (10), 9. Moravská Třebová E (10), 10. Borová C (9), 11. Linhartice B (8).

(rh, red)