Pro některé z nich však sezona ještě neskončila a podstoupí vyřazovací boje.

Týká se to i jediného zástupce okresu v divizi mužů z Moravské Třebové. Slovan se ve spodní polovině tabulky pohyboval po celou sezonu a bylo jasné, že to s udržením nebude mít snadné. Závěrečné kolo se mu sice povedlo, když zvítězil 10:8 v Hlinsku (Kalandra, Maděra, Ertl i Zítka 2,5) a remizoval 9:9 ve Skutči (Maděra 4, Ertl 3, Kalandra 1, Zítka 1), ale na lepší než osmé místo v konečném účtování mu to nestačí. Svoji příslušnost k nejvyšší krajské soutěži tak musí hájit v play out, které se týká mužstev z 8. – 11. pozice (poslední Tesla Pardubice B sestupuje přímo do regionu).

Soupeřem Moravské Třebové v úvodním kole je Ústí nad Orlicí B, druhou dvojici tvoří Skuteč a Chrast. V semifinále play off o postup do třetí ligy změří své síly oba chrudimské celky a Holice B s Hlinskem.

V krajské soutěži je zastoupení našeho okresu o poznání bohatší. Začněme tam, kde se sezona vůbec nepovedla, tedy ve Vidlaté Seči. Tamní Sokol na svoji konkurenci nestačil, prohrál devatenáct zápasů a z posledního místa sestupuje. V závěrečném kole doma remizoval s Poličkou 9:9 (L. Osecký 3, J. Osecký 2,5, Hubinka 1,5, V. Famfulík st. 1,5, P. Famfulík 0,5) a podlehl Borové 5:10 (L. Osecký 2, V. Famfulík st., V. Famfulík ml. a P. Famfulík 1).
Právě Borová byla týmem, který ovládl základní část a je favoritem v play off. Pokud se totiž sejde v nejsilnější sestavě, tak těžko hledá v této soutěži soupeře. Potvrdil to také výhrami 10:5 v Litomyšli (V. Štrof 4,5, T. Štrofová 2, Cacek 2, J. Štrof 1,5) a ve Vidlaté Seči (T. Štrofová 4,5, J. Štrof 3,5, Cacek 1,5, L. Štrofová 0,5). V semifinále teď čekají na Borovou králičtí stolní tenisté a s těmi byli si rodina Štrofova a spol. měla soudě podle výkonů v základní části poradit.

Druhým celkem ze Svitavska, který si zahraje play off, je Moravská Třebová B. Ta si pojistila svoji pozici vítězstvím nad Jiskrou Králíky v poměru 10:7 (Skácelík 3,5, Durák 3, Riemer 2, Palatka 1,5). S Orlicí pak remizovala 9:9 (Riemer, Durák a Palatka 3). V semifinále se střetne s Chocní B.

Play off uniklo Litomyšli B, a to vinou horší vzájemné bilance s rivalem z Králík. Jiskra totiž kromě porážky s Borovou 5:10 (Dostál 2,5, Štarman 1,5, Beneš 1) nedokázala porazit v oslabené sestavě bez nejlepšího hráče Dostála Poličku a remíza 9:9 se ji stala v boji o účast ve vyřazovací části nakonec osudnou (Valdhans 3,5, Štarman 3,5, Balský 2), protože jí chybí jediný smolný bod.

S absolutně vyrovnanou bilancí dokončila sezonu Polička a má na sedmé příčce klid. Na závěr si připsala dvě remízy 9:9: ve Vidlaté Seči (Češka 4, Baláš 2, Kössler 2, Čípa 1) a v Litomyšli (Kössler 3,5, Baláš 3,5, Češka 1, Čípa 1).

Play off o záchranu čeká na nováčka ze Svitav. Ten si nečekaně připsal tři body, když porazil Králíky 10:6 (Švancara 3, Bartošík 3, Charouz 2,5, Kyncl 1,5), nestačil ovšem na Orlici 3:10 (Švancara 2, Bartošík 1). Pavouk play out posílá Svitavským do cesty nejprve protivníky z Lanškrouna.