Vše důležité se totiž odehrálo ve finiši dramatického zápasu za stavu 4:3 pro Svitavy. Ty se však v tomto ročníku často dopouštějí fatálních chyb a další z nich přišla v 58. minutě, kdy odevzdaly balonek soupeři, který tím samozřejmě nepohrdl a nemilosrdně trestal.

Příběh závěrečné třetiny ale ještě nebyl završen, neboť vzápětí dostali domácí výhodu přesilové hry. V čase 59:45, tedy patnáct sekund před sirénou, napřáhl ke střele Říha, dokonal hattrick a především rozhodl o svitavském vítězství.

Velmi důležitém vítězství, nutno dodat.

Horní Suchá to ještě zkusila v šesti, leč marně.

„Csaplárova past sklapla dokonale. Zápas to byl velice vyrovnaný a plný soubojů, nicméně v duchu fair play,“ připomněl brankář Jiří Skácelík, že hosté vedli 2:0…

Tuto neděli nastoupí Svitavští v Ostravě proti aktuálně třetímu týmu tabulky FBC Letka Toman Finance Group, který má o pouhé tři body více. Další domácí utkání sehrají v sobotu 7. prosince proti Hluku.

Národní liga Východ

FbK TJ Svitavy – FBK Horní Suchá 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Branky: 17. Prudil (Maleček), 18. Máček (Pakosta), 32. Říha (Maleček), 39. Říha (Máček), 60. Říha (Kulhavý) – 1. Hensler (Večeřa), 6. Czyž (Třinecký), 33. Cirkl (Czyž), 58. Krajíček (Třinecký).

Svitavy: Skácelík – Zach, Maleček, Beneš, Kužela, Kulhavý – Prudil, Máček, Pakosta, Sauer, Motl, Hynek, Říha, Vašák, Musil.