Konec sezony, nebo její prodloužení do úterka. To jsou varianty před druhým utkáním o bronz v nejvyšší soutěži basketbalistů.

Souboj mezi východočeskými rivaly se lépe vyvíjí pro Pardubice, které první utkání ovládly šestibodovým rozdílem a udělaly tím první ze dvou potřebných kroků nejenom k medaili, ale rovněž ke „vstupence“ do evropských pohárů a zřejmě dokonce i do kvalifikace Ligy mistrů.

Svitavští Tuři si ovšem po středečním duelu „drbali hlavy“, protože věděli, že při jen trochu lepší produktivitě mohl zápas dopadnout úplně jinak. Pětašedesát bodů však bylo příliš málo a v tomto směru také trenér Lubomír Růžička apeloval na svůj tým hned po prohraném zápase.

„Do druhého utkání musíme jít s mnohem větším entuziasmem a sebevědomím na útočné polovině. Pokud se nám to povede, tak pevně věřím, že se ještě do Pardubic vrátíme,“ říká svitavský kormidelník, který nutně potřebuje střelecké probuzení od většího počtu hráčů, vždyť v Pardubicích se výrazněji prosadilo jen trio Slezák – Roseboro – Smithson.

Basketbalový duel o 3. místo Pardubice - Svitavy 71:65
Kliku do pohárové Evropy stiskli dříve pardubičtí obřiAni v pardubické kabině po prvním utkání nejuchali.

„Potřebujeme zlepšit obranný doskok a odstavování svitavských hráčů. Zmínil bych také důležitost lepší komunikace a rotace v obraně. Několikrát jsme nechali otevřenou pozici Slezákovi, který to nekompromisně trestal. Obecně řečeno, nesmíme dávat tolik prostoru střelcům na perimetru. Také budeme chtít zamezit domácím hráčům ve skórování z přechodové fáze,” konstatuje pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Kooperativa NBL basketbalistů:

SÉRIE O 3. MÍSTO: 1. zápas:
BK JIP PARDUBICE – DEKSTONE TUŘI SVITAVY 71:65

2. zápas – neděle 20. května 17:15 (hala Na Střelnici):
DEKSTONE TUŘI SVITAVY – BK JIP PARDUBICE

Případně: 3. zápas – úterý 22. května od 18 hodin v Pardubicích