Začátek ročníku a jeho konec jsou z pohledu bodového zisku optimální, tím větší je škoda, že to takhle nešlo v její prostřední pasáži. Po České Lípě odjel s porážkou z haly Na Střelnici i brněnský Hattrick, když o vítěznou trefu se v prodloužení postaral Radek Bečvář. Ztráta na osmou příčku je však nadále příliš veliká.

FbK Svitavy – FBŠ Hattrick Brno 5:4 PP (1:1, 0:2, 3:1 – 1:0)

Fakta: Branky: 10. Klusák, 44. Říha, 44. Doseděl, 54. König, 62. Bečvář – 8. Kolajta, 25. Habr, 27. Macálka, 50. Houšť. Rozhodčí: Hála – Kotala. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 291. Střely: 19:24.

Svitavy: Skácelík – Šmarda, Prudil, Šivák, Kalhaus – Sauer, Richter, Říha, König, Doseděl, Klusák, Brýdl, Nejedlý, Kolena, Bečvář.

Do hlediště si našly cestu opět téměř tři stovky diváků. „Kluci jim připravují v posledních zápasech horké chvilky. Pozitivní však je, že bodujeme. Škoda, že jsme zápas nedotáhli k výhře v základní hrací době, ale i tohle má svoji cenu. Fanoušci nás hnali za vítězstvím, i proto jsme dokázali stáhnout náskok soupeře. Nezabalili jsme to za stavu 1:3 ani 3:4. Ve třetí třetině jsme hráli doopravdy o všechno a muselo to být vidět. Všem hráčům patří poděkování za jejich výkon. Trenéři zápasy nevyhrávají, práci na hřišti musí vždy odvést celý tým," pronesl trenér Roman Kalhaus.

Svitavští se v průběhu šedesáti minut nedostali ani jednou do vedení. Naopak museli dotahovat, protože Hattrick působil v prvních dvou třetinách na palubovce zkušeněji a se šancemi si dokázal poradit lépe než domácí. Jako první se prosadil brněnský Kolajta, smírný stav zařídili navrátilec do sestavy Doseděl s Klusákem, který clonil úspěšně brankáři soupeře. Prostřední část ovládli Brňané a v obou gólech měl prsty Habr, který jeden dal a na další přihrál Macálkovi. Skácelík byl na jeho střelu do šibenice krátký.

„První polovina utkání, možná celé dvě třetiny, nebyly z naší strany úplně super. Scházela nám odvaha ve hře jeden na jednoho a nebyli jsme dobří ani při rozehrávce. Soupeři jsme tím dávali příliš prostoru. Na druhou stranu jsme slušně odehráli obě dvě oslabení, ale přesto prohrávali 1:3," přemítal svitavský kormidelník Kalhaus.

Ve třetí třetině jeho svěřenci ožili a během devíti sekund vyrovnali. Trefili se obrozený střelec Říha a po rozehrávce z rohu znovu Doseděl – 3:3! Hráči Hattricku znervózněli a zdálo se, že úplný obrat je na spadnutí. Jenže v 50. minutě si domácí nepohlídali Habrovu nahrávku na Houště a bylo to 3:4.

Svitavy mohlo ve hře o play off udržet jedině vítězství a naději vykřesal nejlepší svitavský kanonýr König, který neuvěřitelně trefil balónek ze vzduchu. Na konci přišla řada i na power play v podání Svitav a nadějně se tvářily pokusy Říhy, Königa i Kalhause. Ani jeden z nich v brance neskončila a tak došlo na pětiminutové prodloužení.

To záhy utnul dorážkou Bečvář a připsal domácím bonusový bod. Ti dokázali bodovat ve čtyřech zápasech po sobě, již nyní mají vyšší konto nežli za celou minulou sezonu, ale cesta do čtvrtfinále je pořád zatarasená.

Do konce základní části zbývají dva zápasy. V příštím kole čeká Svitavy výjezd do Kladna, které má ve svých řadách zřejmě nejzkušenější hráče v lize. O týden později potom odehrají domácí derniéru proti Ústí nad Labem. Tuto sobotu 21. února bude v každém případě jasné, zda jiskřička naděje zvaná čtvrtfinále pohasne, nebo jestli bude plápolat až do posledního kola.

1. liga – další výsledky 20. kola: Black Angels Praha – Opava 4:5, Rožnov pod Radhoštěm – Znojmo 4:12, Pelhřimov – Kladno 2:6, Litvínov – FBC Start 98 10:4, Ústí nad Labem – Česká Lípa odloženo.

Pořadí: 1. Litvínov (42), 2. Znojmo (41), 3. Česká Lípa (40), 4. FBC Start 98 (37), 5. Ústí nad Labem (35), 6. Kladno (35), 7. Rožnov pod Radhoštěm (32), 8. Hattrick Brno (29), 9. Svitavy (24), 10. Black Angels (21), 11. Pelhřimov (11), 12. Opava (10).