„Jako kluk jsem se zajímal o motokros, ale protože tento sport je finančně náročný a já jsem z šestičlenné rodiny, tak jsem to začal zkoušet na crossovém kole,“ seznamuje Vyroubal se svými cyklistickými začátky. V roce 2006 se již zúčastnil několika závodů v blanenském regionu (Pohár Drahanské vrchoviny) a začal nakukovat do cyklistického oddílu Moravec Sokol Benešov, jehož členem se stal a od roku 2007 je zařazen v tamním A týmu. Tím se Michalova kariéra rozběhla naplno.

„V roce 2007 jsem se zúčastnil českého poháru cross country v kategorii juniorů. Byl to velmi těžký a náročný začátek, ale nepolevil jsem, ba naopak přitvrdil. Kromě českého poháru jsem se zúčastnil závodů na Drahanské vrchovině a také v Polsku a na Slovensku. Zajímavým závodem pro mě byl i maraton Blanenský golem a bikový závod ve Křtinách,“ uvedl jezdec.


Cyklistika však umí být hodně tvrdá a Michal Vyroubal se o tom názorně přesvědčil. „V polovině loňské sezony jsem měl těžký pád, kdy jsem si vyrazil dva přední zuby, zlomil nos, překousl jazyk a prokousl ret. Ani toto mně neodradilo, rány se zahojily a do sezony 2008 jsem vstoupil naplno.“Dosažené výsledky o tom vypovídají: první místa si domů do Chrastové přivezl z maratónu Kolo pro život Brno – Černá Hora – Brno (75 km, primát mezi juniory, celkově 73. místo ze 710 startujících) a z pohárového klání v Kořenci. Dvakrát zůstal pod stupni vítězů čtvrtý: na slovenském poháru v Seredi a Artézia Cupu v Bořitově na Blanensku. Kromě toho si připsal starty v Ralkousku, a Polsku a domácí pohárové závody v Pardubicích, Teplicích, Karl. Varech, Špindlerově Mlýně s umístěním ve třetí a čtvrté desítce.


Předposlední červnový víkend přinesl Vyroubalovi dvě vítězství: na Poháru Drahanské vrchoviny v obci Suchý – Velenov i na posledním klání seriálu Artézia Cup v juniorské kategorii triumfoval.
Tento víkend čeká na Michala slovenský pohár v Dohňanech, hned na to soustředění v Koutech nad Desnou a příprava na MČR ve Velkých Losinách. „Dále se zúčastním sedmi závodů o Pohár Drahanské vrchoviny, dvou slovenských a polských pohárů. Důležitý pro mě bude poslední díl českého poháru v Kuřimi,“ dodal Michal Vyroubal, 27. muž osmdesátičlenného pole klasifikace ČP.