Jeho centrem je jako obvykle sportovní areál v Kunčině. Zaběhnout si mohou přijít běžci a běžkyně všech věkových kategorií od předškoláků po veterány.

Trať hlavního desetikilometrového závodu vede z převážné většiny po asfaltových cestách v obci a po jejím blízkém okolí, pouze čtyřsetmetrový úsek je veden po prašné zpevněné cestě. Běží se za plného provozu, trasa bude náležitě označena a před prvním běžcem pojede předjezdec na kole. Pro koho je desítka přece jenom přílišná porce, ten si může vyzkoušet lidový hobby běh o délce 3800 metrů.

Pro tři nejrychlejší v každé věkové kategorii Deseti jarních kilometrů budou připraveny věcné ceny a medaile, pro každého účastníka v dětských zápoleních bude nachystána i pamětní medaile.

Na trati hlavního závodu budou opět určeny dva úseky, které budou samostatně měřeny a dostatečně dopředu označeny. Jeden je nazván Vrchař a druhý Sprinter a z těchto názvů vyplývá, že na zvláštní ocenění se mohou těšit ti, kdo dané pasáže zaběhnou při splnění dalších podmínek nejrychleji. Vypsány jsou také finanční prémie, mimo jiné za překonání rekordů závodu.

Prezentace a registrace závodníků bude v místě startu otevřena od 12 hodin. Od 13.30 jsou na pořadu dětské běhy, v 15 hodin startuje hobby závod a o pět minut později vyrazí na trať účastníci hlavního běhu.