Na startu se sešlo pět desítek běžců, kteří se srdnatě prali s velmi větrnými úseky na trati, která měřila 7,8 kilometru.

Převážná část trasy byla situována do lokality vodárenského lesa s využitím nově vybudované naučné stezky. Na perfektně vyznačené trati neměl nikdo problémy s orientací, zúčastnila se i dvojice běžec-pes a všichni si pochvalovali uspořádání závodu v tomto termínu.

Trať byla vzhledem k povětrnostním podmínkám suchá, pouze některé úseky proti větru dokonale prověřily běžecké schopnosti závodníků. Podstatné bylo, že všichni doběhli v pořádku bez zranění a tím aktivně strávili druhý vánoční svátek. Neméně důležité pak bylo pořadí běžců.

Celkovým vítězem mezi muži se stal Jáchym Kovář z Jiskry Litomyšl (27:17,7), druhý skončil Petr Nechvíl z AC Choceň a třetí Josef Šutera z Atletiky Polička. V jednotlivých kategoriích byli nejrychlejší Kovář (junioři), Nechvíl (muži A), Jiří Kadidlo (CK Slovan Moravská Třebová, muži B), Miroslav Štyndl (Atletika Polička, muži C) a Miloslav Červ (Atletika Polička, muži D).

Mezi ženami získala prvenství Gabriela Hejtíková z Prahy (34:44,0) před Janou Matyášovou z Dolní Dobrouče (vítězkou kategorie ženy B) a Kateřinou Švecovou z TJ Svitavy. Potěšitelná byla hojná účast běžců ze Svitav, ze kterých byl nejlepší Petr Horký na celkové jedenácté pozici.