Chvíli se zdálo, že svitavský florbal zažívá prvoligové obrození, jenomže úspěšná série měla život vpravdě jepičí. V minulých dvou kolech se mužstvo vrátilo do beznadějných vod a utržilo dva debakly. Naposledy na půdě nováčka soutěže na severu Moravy.

Hostům se nepovedl vstup do zápasu, neuteklo ani celých pět minut a už prohrávali o dva góly. V tomto duchu se potom nesl celý další průběh. Snad jediná drobná naděje svitla po snížení L. Zacha na 3:1, jenže hned o necelou půlminutu později udeřily Petrovice znovu a zbytek hrací doby naprosto ovládly. „Náš nesoustředěný výkon a neplnění si povinností na hřišti znamenaly porážku,“ poznamenal svitavský trenér Jakub Klusák.

V tomto kalendářním roce odehrají svitavští florbalisté ještě jeden prvoligový zápas, a to konkrétně v sobotu 16. prosince, kdy ve sportovní hale Na Střelnici přivítají Královské Vinohrady, aktuálně druhé družstvo pořadí.

Z.F.K. AQM Petrovice – FbK TJ Svitavy 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)

Branky: 2., 5. a 54. Oborák, 22. a 28. Kašpar, 41. Hurajt, 50. Chvastek, 58. Michalík – 28. L. Zach. Rozhodčí: J. Filipčík – O. Filipčík. Vyloučení: 4:1, navíc L. Zach (Svitavy) 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 42.

Peaksport měl v domácím prostředí bohatou bodovou sklizeň

Povedený víkend mají za sebou divizní florbalisté FBC Peaksport. Byl šestibodový, přesně tak, jak si to vysnili, což pro ně v polovině soutěže znamená posun na velice lichotivou třetí příčku v tabulce.

Pozoruhodný počin se jim podařil v duelu proti Přelouči, v němž udržel brankář Tomáš Doubek zásluhou osmadvaceti zákroků a za pomoci svých zodpovědně bránících spoluhráčů čisté konto, což je ve florbale věc ojedinělá a málokdy vídaná. Domácí byli v zakončení produktivní, k vítězství nakročili třemi trefami v úvodní třetině, v nástupu do prostřední zvýšili na 4:0, v dalším průběhu utkání se potom vyvarovali zbytečných chyb a příznivý výsledek si hlídali.

Vyhnuli-li se Litomyšlští v tomto klání inkasovanému gólu, tak o den později proti tabulkovému sousedovi ze Všestar u Hradce Králové se jejich síť rozvlnila za necelé tři minuty. Nebyl to však žádný důvod k poplachu, neboť další minuty ukázaly, že domácí florbalisté jsou na tom herně lépe nežli soupeř. Přehrávali ho, trpělivě si vytvářeli střelecké pozice a obrat skóre na sebe nenechal dlouho čekat. Zlomit odpor protivníka se jim povedlo rychlou sekvencí gólů na začátku třetí třetiny, kdy dostali zápas definitivně pod svoji kontrolu a v poklidu ho dohráli. Sice nedokázali ubránit hostujícího kanonýra Hellmanna, autora čtyř branek, proti němu ovšem postavili vyrovnanost svého kolektivu, vždyť o celkových sedm přesných zásahů se podělilo sedm různých florbalistů.

Peaksport se rázem vyšvihl na třetí flek divize C, což je pozice, s níž může být spokojen. Ještě před svátečním obdobím stihne rozehrát odvety, a sice 16. a 17. prosince v Pacově a Jihlavě.

FBC Peaksport Litomyšl – Orel Přelouč 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Branky: 4. Žák, 5. Lamplot, 17. Hubinka, 21. M. Boštík, 33. T. Boštík, 52. M. Háp.

FBC Peaksport Litomyšl – FBŠ Všestary 7:4 (3:1, 1:2, 3:1)

Branky: 14. Kuchta, 16. M. Háp, 20. Švec, 22. M. Boštík, 44. Žák, 45. Lamplot, 47. O. Háp – 3., 22., 39. a 57. Hellmann.