Ale sny o účasti v semifinále Východočeské ligy nyní dostaly povážlivou trhlinu, když v předposledním dějství základní části prohráli oba dva zápasy.
O překvapení se přitom jednalo zejména v Holicích, neboť tento soupeř obývá chvost tabulky. Ovšem hostům se zde vůbec nepovedlo první a poslední hrací období, z čehož vyplynula porážka rozdílem 23 bodů. Lepší partii odehrálo béčko paradoxně na palubovce vedoucí Tesly, kde nabralo klíčové desetibodové manko v prvním poločase. Po změně stran Svitavští zabrali a potrápili soupeře, jenž si ale vítězství pohlídal až do konce.

BK Jiskra Holice – Basketbal Qanto Svitavy B 79:56 (39:30)

Body: D. Sabol 12, M. Fröhde 11, Tomšíček 10, Špaček 9, Sedlák 6, Sobola 6, Svoboda 5, Andres 3.

Tesla Pardubice B – Basketbal Qanto Svitavy B 72:65 (41:32)

Body: Svitav B: Sabol 21, Špaček 13, Fröhde 13, Sedlák 8, Andres 4, Svoboda 3, Sobola 2.

Kolo před koncem základní části klesly Svitavy na páté místo, jejich naděje na účast v play off je však nadále reálná. K jejímu naplnění potřebují úspěšně zvládnout závěrečná domácí klání proti Chrudimi a Přelouči (4. – 5. dubna). (rh, sb)

Úspěšný oddíl myslí na budoucnost a rozšiřuje své řady

Zdejší basketbalisté myslí i na budoucnost. Klub pořádá v příštích dnech nábor pro svitavskou mládež, kam mohou rodiče přivést ratolesti se zájmem o tento sport.

Náborové tréninky basketbalu se konají v pondělí 30. března od 15 hodin v tělocvičně ZŠ Felberova pro hochy a dívky ročníků 1999, 2000, 2001, 2002 a následně ve čtvrtek 2. dubna v 15.30 Na Střelnici pro chlapce narozené 1997 a 1998. „Výchově basketbalistů se ve Svitavách v posledních letech daří. Tři odchovanci hrají v současné době v nejvyšší soutěži mužů Mattoni NBL, další talentovaní hráči pak startují v mládežnických extraligách,“ poznamenal předseda oddílu Ivo Hejduk.
Svitavští basketbalisté připravují na začátek května také další velkou akci celostátního významu. Uskuteční se tady národní finále v minibasketbalu, a to za účasti nejlepších družstev této kategorie z České republiky. (rh)