Další dva přípravné duely přinesly Turům ze Svitav cenné výhry. Tentokrát se v hale Na Střelnici zdárně popasovali se slovenským ligovým celkem. Utkání byla pro domácí dobrou prověrkou, neboť soupeř se představil jako kvalitní tým opírající se o silné zahraniční individuality.

V pátečním prvním vzájemném střetnutí se hostující celek ukázal jako „kočka“ s několika životy. Svitavští, jimž scházeli nemocní Horák a Teplý, si několikrát během zápasu vypracovali bodový odstup, který vypadal jako rozhodující. Hosté se však hlavně díky střelci Čosičovi pokaždé dokázali do hry vrátit a na začátku závěrečné čtvrtiny se dokonce dostali do těsného vedení.

V této situaci ovšem Macela dvěma trojkami zavelel k drtivého náporu domácích, kteří během pár minut zlomili odpor Svitu a po exhibičním závěru zvítězili jasně o 17 bodů.

Sobotní odveta byla po celých čtyřicet minut vyrovnanější a byli to slovenští hosté, kteří byli po většinu času napřed. Závěrečné velké drama nicméně opět lépe zvládli Tuři. Svit v poslední minutě dotáhl na rozdíl jediného bodu, Meno však zachoval chladnou hlavu a jeho poslední koš rozmetal pochyby o výsledku.

1. utkání: Tuři Svitavy – Iskra Svit 85:68

Body: George 24, Meno 12, Špaček 9, Harčár 9, Macela 9, Moravec 8, Miloš 6, Kramný 4, Sedlák 4 – Čosič 21, Čvitanovič 13, Polakovič 10, Berkis 9, Lošonský 6, Repaský 5, Znaněc 4, Mička 4.

2. utkání: Tuři Svitavy – Iskra Svit 82:79

Body: Miloš 18, Meno 17, George 15, Kramný 15, Macela 5, Moravec 4, Harčár 4, Špaček 3, Sedlák 1 – Čosič 23, Polakovič 23, Mička 9, Berkis 8, Lošonský 6, Čvitanovič 4, Madzin 4, Repaský 2.

(rh, red)