Jen výkon na hranici možností mohl zaručit úspěch v podobě postupu do finále, v němž půjde o druhou ligu. To se nepovedlo, ale ani tak se mladí svitavští hráči za svůj výsledek nemusejí stydět.

Qanto Svitavy B – Tesla Pardubice B 69:82

Body: Sabol 32 (8 trojek), Havránek 13, Sedlák 10, Špaček 5, Horák 4, Fröhde 3, Svoboda 2.

První zápas v hale Na Střelnici začali lépe hosté z Pardubic. Úvodní čtvrtinu vyhráli v poměru 22:14 a v 15. minutě již vedli rozdílem deseti bodů – 29:19. Domácí ovšem rozhodně zbraně nesložili, následující úsek mezi 15. a 25. minutou vyhráli o dvacet bodů a rázem bylo vedení výrazně na jejich straně (54:44). Zkušeným hráčům Tesly se ale podařilo manko do konce třetího hracího období nejen vyrovnat, ale dokonce obrátit skóre ve svůj prospěch (57:56).

„Velice slibný náskok jsme promrhali zcela zbytečně po vlastních individuálních chybách,“ litoval hrající trenér Dušan Sabol. „V závěrečné části utkání byla Tesla lepším týmem a po zásluze zvítězila. Jednoznačně jsme se shodli, že duel byl kvalitní a z obou stran byl k vidění pohledný basketbal,“ doplnil trenér.

Tesla Pardubice B – Qanto Svitavy B 86:74

Body: D. Sabol 37 (8 trojek), Kredvík 11, Fröhde 9, Horák 8, Kačenga 5, Sobola a Andres 2.

K odvetě do Pardubic odcestovalo jen torzo celku. K dlouhodobě zraněnému Haraštovi se přidali Havránek, Špaček, Svoboda a Sedlák, kteří si plnili povinnosti u druholigového áčka, chyběl také Tichý. Výkon zbytku týmu to však nepoznamenalo a se soutěží se rozloučil se ctí, i když se mu potíže lepily na paty. „V poločase musel odjet Andres, poté se vyfauloval Horák, většinu zápasu jsme zvládli v sedmi i šesti hráčích,“ uvedl Sabol.

I přes takový handicap odehráli Svitavští výborný duel, každý z nich předvedl nadstandard. „Výtečně se předvedli oba Jakubové, Kredvík a Kačenga. Druhý jmenovaný, ročník 1992, odehrál svoji pozici s velkým přehledem a ještě stačil přidat body,“ pochválil trenér svého mladého svěřence. Konečná porážka o dvanáct bodů je vzhledem ke kvalitě protivníka a okleštěné svitavské sestavě přijatelná.

Rovněž celkové zhodnocení letošní účasti Svitav B mezi východočeskou elitou vyznívá pozitivně. „I přes vyřazení převládá spíše než zklamání spokojenost jak s výsledkem, tak s předvedenými výkony. Po loňských bojích o záchranu byla účast v play off obrovským úspěchem našeho mladého celku, ale také závazkem pro následující sezonu,“ uzavřel trenér Dušan Sabol. (rh, sb)