„Pokud by nám někdo před těmito duely řekl, že s týmem, který byl aktuálně na druhé příčce, budeme mít výhru a prohru, tak bychom to asi brali. Po tom, jak se oba zápasy vyvíjely, je to pro nás spíše ztráta, protože jsme rozhodně měli na to dvakrát zvítězit,“ uvedl trenér Martin Šorf.

Nejprve se hrálo ve Žďáru a hostujícímu kolektivu náramně vyšla především třetí perioda, kterou získal na svoji stranu 24:11. „V závěrečné čtvrtině domácí hráčky sice tlačily, ale nám se dařilo neustále držet náskok mezi pěti a devíti body, a to až do úplného konce,“ chválil trenér Šorf.

Střih, za pár hodin se celky ze Žďáru a Litomyšle utkaly podruhé a dějištěm odvety byla palubovka městské sportovní haly. A bylo to zápolení skutečně ostré, na čemž měli svoji „zásluhu“ rozhodčí, kteří v některých fázích působili dojmem, že nechali píšťalky v šatně. „Pustili na obou stranách neskutečné množství nedovolených zákroků, a tak se to občas pěkně řezalo,“ komentoval to domácí lodivod.

Nebylo divu, že napínavé utkání došlo do dramatické koncovky a ta se litomyšlské sestavě nepovedla. „Bohužel jsme neproměnili dva nájezdy na koš a ztratili dva míče, zatímco soupeřky zaznamenaly tři koše a rozhodly o svém vítězství. Je to velká škoda, protože na výhru určitě bylo, ale několik chyb a neproměněných pozic nás o ni připravilo,“ litoval Martin Šorf. Další střetnutí odehrají jeho svěřenkyně poslední listopadovou sobotu, kdy se představí na hřišti družstva BK Příbor, které doma dokázaly porazit.

2. LIGA ŽENY SKUPINA B:

BK Vlčice Žďár nad Sázavou – Adfors Basket Seccon Litomyšl 62:68 (15:13, 30:26, 41:50)

Body Litomyšle: Jochová 19, Marková 14, Krajcigrová 9, Hartmanová 8, Křapová 6, Roubová 4, Hánělová 3, Jakubcová 2, Liberdová 2, Jeřábková 1.

Adfors Basket Seccon Litomyšl – BK Vlčice Žďár nad Sázavou 53:57 (17:16, 36:27, 44:42)

Body Litomyšle: Jakubcová 10, Marková 9, Hartmanová 6, Krajcigrová 6, Jeřábková 5, Jochová 5, Jeřábková 4, Hánělová 3, Roubová 3, Křapová 2.

Pořadí:

1. Bruntál (14), 2. Poděbrady (12), 3. Žďár nad Sázavou (11), 4. Nymburk (10), 5. Litomyšl (9), 6. Příbor (8), 7. Olomouc (8).