BASKETBAL: Z obtížné série vytěžily výhru

Litomyšl - Východočeská liga žen v basketbale uchystala pro hráčky Jiskry velmi náročný pořad v podobě tří zápasů za tři dny. S těžkou porcí se vyrovnaly se ctí a vybojovaly třetí vítězství v ročníku.

14.11.2008

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ota Bartovský

Jiskra Litomyšl – Havlíčkův Brod 33:79 (6:19, 6:11, 12:20, 9:29). Body: Jirková 17, Macková 6, Kubešová 6, Černá 4, Furárová 2. Do utkání nastoupila Jiskra v oslabené sestavě a s cílem proti tvrdě hrajícím soupeřkám zejména ve zdraví přežít a neprohrát moc vysokým rozdílem. „Ani jedno se bohužel nepodařilo. Více než vysoká porážka mrzí zranění rozehrávačky Kubešové, snad se brzy vrátí do hry,“ řekl trenér Martin Šorf.

Jiskra Hořice – Jiskra Litomyšl 52:55 (14:15, 13:18, 11:4, 14:18). Body: M. Vacková 22, Jirková 22, Macková 4, Furárová 3, Řiháková 2, Jílková 2. Utkání bylo vyrovnané až do poslední čtvrtiny. Na začátku se lépe dařilo Litomyšli, vypracovala si až devítibodový náskok, jenže o ten přišla v naprosto nevydařené třetí části. Tři minuty před koncem vedly hostující hráčky 53:44, soupeřky ale dvěma trojkami dotáhly. „Za stavu 52:55 jsme zbytečně ztratili míč a dali Hořicím šanci na vyrovnání, ty však pod tíhou okamžiku poslaly přihrávku do autu a jejich poslední střela pak skončila na obroučce,“ popisuje trenér Martin Šorf klíčové momenty třetí výhry svého týmu v této sezoně.

BK Přelouč – Jiskra Litomyšl 78:43 (20:14, 13:8, 18:15, 27:6). Body: M. Vacková 21, I. Vacková 14, Macková 4, Švejdová 2. Pouhých šest hráček bylo k dispozici pro poslední duel náročné série, ty ale podaly bojovný a kvalitní výkon především v prvních třech čtvrtinách. „V posledním období na nás domácí hráčky vletěly jako uragán, nasadily celoplošnou obranu na Míšu Vackovou a šňůrou 20:0 stanovily pro nás až příliš kruté skóre,“ uvedl kouč Jiskry.

Na vině se řidiči neshodli

Svitavy - Policie hledá svědky nehody, při které se 24. listopadu střetla dvě vozidla na křižovatce ulic Olbrachtova a Na Červenici ve Svitavách.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Litomyšlští dorostenci udolali favorita

Svitavsko – Velmi dobře vstoupili do nadstavbové části své soutěže, ve které jde o účast v baráži o extraligu, hokejoví starší dorostenci HC Litomyšl. Ke druhému kolu přijela na jejich zimní stadion silná Chrudim a domácí celek se postaral o překvapení.