Nic netrvá věčně. Jenom prohry svitavských basketbalistů na pardubických palubovkách… Přitom ve dvacátém měření přes polovinu zápasu vedli.

Blesková povodeň

Kdo dorazil do haly Dašická dvě minuty po zahájení, přišel o nejlepší pasáž pardubických basketbalistů v zápase. V tomto úseku totiž mířili přesně do síťky pouze domácí. Rychle si tak načechrali polštář 10:0!

Místo, aby počáteční euforii proměnili v jasný průběh, rychle luxusní náskok ztratili. Po třech a půl minutách vedli 15:4, aby za další tři svítil stav na ukazateli skóre 15:13 a za další dvě 17:24.

Druhá čtvrtina se proměnila ve stíhačku Beksy. Hostům zatrnulo jen jednou. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu, kdy se skóre vyrovnalo.

Po změně stran pokračovalo koňské nahánění Turů. Pardubičtí obři smazali devítinásobné manko a ve 27. minutě se začínalo od znovu (50:50). Cestu znovu zahájily lépe Svitavy, jenže Vyoralova trojka s klaksonem zcela otevřela karty pro závěrečnou epochu. V ní se prvním košem vrátili domácí po dlouhé době do plusu. A v polovině se utrhli na šest bodů. Hosté odpověděli dvěma trojkami. Tou třetí překlopili misky na svojí stranu. Pak ale zaúřadoval Vyoral. A vaz zlomila hostům nesportovní chyba. Domácí následně výhru ušestkovali.

9. KOLO: BK JIP Pardubice – Dekstone Tuři Svitavy 78:77 (22:28, 36:43, 57:58). Body: Vyoral 26, Kohout 18, Půlpán 10, Škranc 9, Pavlovič, Nečas, Švrdlík po 4, Svoboda 3 – Crandall 23, Marko 16, Obrien 13, Kovář 11, Slezák a Puršl po 5, Jelínek 2, Kotásek a Dodd po 1. Rozhodčí: Kučírek, Vošahlík, Karafiát. Fauly: 27:22. Trestné hody: 22/16 – 25/15. Trojky: 8:8. Doskoky: 38:40.