V měření sil proti GTK Gliwice se hrál hodně otevřený basketbal, vždyť už do poločasu nastříleli oba soupeři přes padesát bodů. To bylo ještě skóre vyrovnané, ještě po třiceti minutách vedl polský celek jen o šest bodů, ale závěrečné hrací období opanoval 23:14 a došel si pro vítězství v poměru 104:89 (nejvíce bodů: Slezák 16, Kovář 16, Jelínek 15, Marko 11, Svoboda 10, O‘Brien 9).

Závěrečný herní test na polském pobytu odehráli Tuři proti družstvu Rosa Radom a zařadil se mezi ty vydařenější. Ani jeden ze soupeřů se v průběhu hry nedostal do výraznějšího vedení, rozhodovala koncovka a v ní byli přesnější hráči z Radomi, na které podobně jako Tury čeká kvalifikace FIBA Europe Cupu. Konečný výsledek 74:71 (nejvíce bodů: Woods 15, Marko 12, Svoboda 9 Slezák 9, O’Brien 8).

Ve středu 12. září od 17 hodin přivítají Dekstone Tuři v posledním domácím testu vicemistry z Opavy. Následně si ještě zajedou na mezinárodní turnaj do Maďarska a potom nadejde velký den svitavského basketbalu: čtvrtek 20. září, 18 hodin a první evropský zápas proti tureckému Istanbulu BBSK (odveta se odehraje ve středu 26. září v metropoli na Bosporu).