12. kolo základní části Kooperativa NBL: BK JIP Pardubice (5/6) vs. USK Praha (6/4)
(sobota 5. 12. v 18.40 hod., SH Dašická, vysílá ČT sport)

Pardubičtí obři musí zmobilizovat síly, protože dnes je čeká o několik levelů těžší soupeř. USK lze přiřknout nálepku černý kůň soutěže. A nejenom proto, že ukončil předlouhou výherní sérii Nymburku. V letošní sezoně se oba celky už střetly. Vstupní utkání na Folimance zcela ovládly Pardubice.

Kooperativa NBL: BK JIP Pardubice - NH Ostrava.
Scalabroni: Chvíli nám trvalo, než jsme se do toho společně dostali

„Jenže od té doby uteklo hodně vody. Síla USK je úplně na jiné úrovni. Přestože teď zapsali dvě prohry v řadě. Přišel nový pivot Rikič, který spolu se Sehnalem tvoří skvělou dvojici,“ tvrdí asistent Adam Konvalinka.

„Věřím, že na USK vlítneme stejně, jako jsme šli do druhé půle s Ostravou: agresivně, s velkou energií. Potřebujeme hrát s míčem, diktovat tempo, to by mělo na soupeře platit. Také musíme zlepšit doskok, protože Ostravě jsme dovolili spoustu jednoduchých zakončení,“ podotýká Konvalinka.

Kooperativa NBL: BK JIP Pardubice - NH Ostrava.
Rozpaky vystřídala jízda. Beksa natáhla šňůru

“Do zápasu s USK Praha bychom si měli přenést naši obranu a doskok z druhé části čtvrtečního utkání s Ostravou, abychom soupeře nenechali skórovat z druhých nebo třetích šancí. Také bude důležité, abychom v útoku dobře sdíleli míč, což se nám naposledy většinu času dařilo. Fakt, že je USK v tabulce nahoře, je jedna věc, ale já si myslím, že my se musíme zajímat jen o naši hru, o naši obranu, o náš doskok. Když se na to budeme soustředit a budeme hrát tak, jak chceme, věřím, že toto utkání zvládneme,” říká pardubický univerzál T. J. Dunans.