Má na basketbal správnou povahu

Lukáš Pivoda tedy může zkusit posoudit jako naděje na proniknutí do nejkvalitnější soutěže světa, kam draftem udělal první krok. „Potkali jsme se na mistrovství Evropy, když jsem dělal asistenta Luboši Bartoňovi u reprezentace do 18 let. Je to super kluk. Vím, jak je pracovitý, vím, že má tu správnou povahu na basketbal, která se hodně podobá povaze Tomáše Satoranského. Ne nadarmo je s ním srovnáván,“ uvedl svitavský kormidelník.

„Po draftu jsem si s ním psal. Je to pro něho rozhodně velký úspěch,“ pokračuje Pivoda a současně upozorňuje, že nejdůležitější pro Krejčího v nejbližší době bude, aby se zotavil z vážného zranění kolena. „Věřím, že se co nejdříve uzdraví, přetržený přední křížový vaz není nic záviděníhodného, nicméně snad vletí zpátky do haly, jak jen to půjde,“ říká Pivoda.

Kamil Švrdlík se po třech letech vrátil do reprezentace. Právě se snaží prolomit španělskou obranu na mistrovství Evropy.
Basketbalové tváře pardubického klubu reagují na úspěch Víta Krejčího

Šanci na to, aby v budoucnu okusil naostro NBA, podle něho Vít Krejčí rozhodně má. „Otázkou samozřejmě je, jestli si ho Oklahoma stáhne hned, nebo ještě vydrží nějakou dobu v Zaragoze. Pevně ale doufám, že uvidíme dalšího českého basketbalistu běhat po palubovkách NBA.“

Věřím, že si v NBA časem zahraje…

Ilustrační foto.Zdroj: František RenzaStáli spolu na jedné straně pomyslné basketbalové barikády. Ne na klubové úrovni, nýbrž v mládežnických reprezentačních družstvech České republiky. Svitavy rozehrávač Marek Welsch byl k NBA v minulém ročníku geograficky blíž než Vít Krejčí v Zaragoze, neboť ji strávil na americké univerzitě. Letos v létě se vzhledem ke všem problémům ve světě vrátil do české ligy a do Svitav, odkud sledoval příběh draftu do NBA a pátého Čecha vybraného do slavné soutěže.

„Víťu znám dobře, strávili jsme spolu několik sezon v mládežnických reprezentacích. Je to můj velký kamarád a moc jsem mu to přál,“ svěřil se svitavský Tur, který si stejně jako všichni basketbalisté sledující Krejčího kariéru uvědomuje, jakou komplikaci pro něho představuje aktuální vážné zranění. „Je důležité, aby se z něho zotavil,“ zdůrazňuje Welsch, jenž je přesvědčen o kvalitách svého vrstevníka a jeho dobrých šancích na budoucí uplatnění v zámořském basketbalu.

Sluneta Ústí - Svitavy, KNBL 2020/2021
Nad Labem se hrál „All Star Game“. Svitavská trojkopalba k úspěchu nevedla

„Před draftem jsem nevěděl, jaké jsou jeho skutečné šance, ale podařilo se. Když byl vybrán ve druhém kole, tak klub určitě věděl, proč po něm sáhl. Jsem za něho nesmírně rád a myslím, že si časem v NBA určitě zahraje,“ doplnil Marek Welsch.