Na úvodním podniku mistrovství České republiky v Třinci i následně na závodu Moravského poháru a slovenského šampionátu v nedalekém Vysokém Mýtě dosáhli na výborná umístění.

„Zatím se daří, ale chtěli bychom ještě více,“ říká šéf klubu Jaroslav Šisler. „Vydařila se nám zimní příprava, tréninky byly výtečné. Na soustředění v Itálii jsme jezdili srovnatelné časy s domácími piloty. Jen se dosud srovnáváme s technikou na českých tratích, které jsou odlišné od italských. Oslovili jsme italského mechanika, který nám pomáhá. Nová technika je ku prospěchu věci a výkony jdou nahoru. Musím poděkovat za podporu Pardubickému kraji a městu Litomyšl, je pro nás významná,“ uvedl Šisler.

V Třinci, kde odstartovalo mistrovství republiky, se zaskvěl Patrik Romof ve třídě Školní 50. Vyhrál první i druhou finálovou jízdu a v superfinále dojel druhý. V kategorii Mini 60 se vytáhli Lukáš Hříbal (3. v první finálové jízdě) a Ivan Pavlovec (4. ve druhé finálové jízdě).

Na Moravském poháru ve Vysokém Mýtě opět úřadoval Romof, ve třídě Mini 60 dojeli mezi elitou Samuel Matějka i Tomáš Javůrek a v kategorii Rotax Max Sergej Savčuk. Ten ostatně útočil na super výsledek i v Třinci, kde jej ale přibrzdila kolize.

Mistrovský seriál pokračuje o nadcházejícím víkendu v Chebu a tým sídlící v litomyšlské Kart Aréně si brousí zuby na další poháry.