A začala zostra, neboť zkušený Petr Bartoš se vydal na první závod mistrovství Evropy třídy Open do ruského Orlynoku.

Po úmorné cestě jej na východě čekalo špatné počasí. Po celý víkend hustě pršelo a to byla pro Bartoše, který nemá bahno zrovna v lásce, nevýhoda.

Projevilo se to v první jízdě, po špatném startu dojel desátý. Druhá rozjížďka byla daleko lepší. Bartoš dlouho vedl, ale se smečkou ruských soupeřů v zádech. „Nakonec jsem byl rád, že jsem na těžkém terénu projel cílem jako druhý,“ komentoval svoje vystoupení jezdec Orionu Litomyšl – RS Petrol Teamu.

V součtu obou jízd si vyjel dobrou třetí pozici za domácí dvojicí. Vyhrál Tyleski před Michajlovem. Na body dosáhli i další Češi (9. Čadek, 18. Gregor, 19. Hrabica).

„Z pohledu toho, co letos chceme dosáhnout, je bodová ztráta větší, než jsme čekali,“ uvedl manažer Orionu Petr Kovář. Není však zdaleka všem dnům konec.

„Druhý závod evropského šampionátu je na programu již tento víkend, kdy se motokrosaři přesouvají na rumunskou trať do Zarnesti. Mělo by to být lepší a Petr chce útočit na nejvyšší příčky. Cítí se v pohodě, technika funguje podle představ, takže by samozřejmě rád umazal bodové manko na vedoucího Rusa,“ dodal Kovář.

O nadcházejícím víkendu se poprvé v mistrovském podniku představí i druhá hvězda Orionu Martin Michek. Ten ve středu odcestoval k premiéře MS třídy MX3 do Megalopolisu v Řecku. Hned o týden později se pak jede v bulharském Troyanu. A Michkovy ambice směřují hodně vysoko.

„Sám mluví o titulu, ale pokud by byla bedna, jednalo by se o skvělý výsledek. Hlavní je, aby na začátek závodil opatrně, hlavou, důležité je dojet za každou cenu. Uvidíme, jaká se sejde konkurence. V každém případě má Martin spolu s trenérem Janem Froňkem za sebou dobrou přípravu, techniku vyladil nyní při testech na Slovensku a chce bojovat o medaili,“ sdělil Petr Kovář.

Na domácích tratích se oba jezdci představí teprve na začátku měsíce května. Sedmidílné domácí mistrovství začíná jako tradičně v Pacově.

(rh, red)