Jen ve veteránech mezi bodujícími jezdci zástupce při absenci Ivana Černého neměli. Manažer PETR KOVÁŘ hodnotil počínání svých „oveček“.

MX1

Petr Bartoš 6. místo, v rozjížďkách dvě 5. místa.

„Petr zajel parádně. V první jízdě se udržel s favority, ve druhé jsem tajně doufal, že pojede o stupně. Bohužel se po startu zdržel, odjížděl někde ze čtrnáctého místa, ale pak se fantasticky rozjel, předjel borce, o nichž jsem si myslel, že na ně ve svých 39 letech nebude stačit. Lidi okolo nechápali. Bylo to super, znovu ukázal, že Pacov je jeho trať!“

Pořadí v cíli: 1. Szvoboda (Maď., KTM, Buksa ADOS KTM Team) 47 bodů, 2. Kovář ( KTM, HT Group Racing Team) 42, 3. Neurauter (Rak., KTM, Osička MX Team) 37.

MX2

Jonáš Nedvěd 6. místo, v rozjížďkách 6. a 8. místo.

„Jonáš odvedl dobrý výkon. V první rundě měl dokonce holeshot, potom trochu zacouval, ve druhé neměl ideální start a probíjel se zezadu. S průběžným čtvrtým místem v seriálu spokojen není, ale je podstatné, že neztrácí. Jezdci z mistrovství světa, jako nyní Šikyňa a Polák, totiž nestartují ve všech domácích závodech a nebudou s ním soupeřit v celkové klasifikaci.“

Pořadí v cíli: 1. Šikyňa (Slov., KTM) 50 bodů, 2. Polák (KTM, oba JD Gunnex KTM Racing Team) 40, 3. Jošt (Slov., Osička MX Team) 40.

ŽENY

Barbora Laňková 3. místo, v rozjížďkách dvě 3. místa.

„Bára jela tentokrát takticky, nikam se nehnala, závodila trpělivě a čekala na chyby soupeřek. Byly to však krásné závody, holky se pohybovaly v rozmezí vteřiny, dlouho jsem neviděl, aby to byla v této kategorii taková bitva jako řemen. Druhá Mlýnková mě velice překvapila svým výkonem, ale také bronz je pro nás vynikající.“

Pořadí v cíli: 1. Vítková (Yamaha, Yamaha Čepelák Racing Team) 50, 2. Mlýnková (KTM, SMS Morava) 44, 3. Laňková (Suzuki, Orion Racing Team) 40.

MMČR v motokrosu 2019

Pořadí po 2. závodu – MX1: 1. Szvoboda 92, 2. Neurauter 77, 3. Neugebauer 77, 7. Bartoš 57. MX2: 1. Jošt 80, 2. Terešák 65, 3. Krč 63, 4. Nedvěd 62. Ženy: 1. Vítková 100, 2. Laňková 84, 3. Mlýnková 80. Veterán: 1. Žerava 100, 2. Pučalka 88, 3. Majer 76. Veterán nad 50 let: 1. Majer 100, 2. Dokoupil 84, 3. Nesejt 84.

Třetí podnik tuzemského šampionátu se jede 26. května v Dalečíně na Žďársku.

Ze Slovenska rovněž s úspěchy

Na prvního máje hostila motokrosová dráha ve slovenské Myjavě závodníky při druhém dějství tamního motokrosvého šampionátu. Zástupci Orion Racing Teamu Litomyšl se neztratili. Petr Bartoš byl po součtu dvou jízd ve třídě MX Open celkově pátý (31 bodů), když z vítězství se radoval rakouský pilot Lukas Neurauter (Osička MX Team). Ve slabší třídě MX2 zvítězil Martin Krč (Buksa ADOS KTM Team), dobře zabojoval Jonáš Nedvěd, který na stupnch vítězů zaujal bronzovou pozici! Po zdlouhavém zranění ramene se ukázal mezi veterány Ivan Černý, za třetí a šesté místo si připsal pěkných 35 bodů a čtvrtou příčku. Následné společné superfinále ovládl opět skvělý Rakušan Neurauter, Bartoš po dobrém startu a bojovném výkonu dosáhl na třetí příčku, Nedvěd s malou motorkou (MX2) prolétl cílem pátý.

Rathouský začal medailově

Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů odstartovalo na trati v Ledči nad Sázavou. Roli lídra v kubatuře 125 ccm potvrdil vítězstvím v obou rozjížďkách Jan Wagenknecht ze Starling Cross Teamu. Ani na druhém a třetím místě se oproti výsledkům z loňské sezony vůbec nic nezměnilo. Druhé místo v Ledči patřilo Martinovi Venhodovi (SMS Střední Čechy) a třetí díky povedené druhé rundě Petru Rathouskému z Orion Racing Teamu.