„V sobotu pořadatelé zrušili kvůli dešti celý program a byli jsme zvědavi, jak to druhý den dopadne. V neděli ještě ráno pršelo, ale postupně to naštěstí ustávalo," popsal podmínky zkušený závodník, které se v tomto seriálu představil letos poprvé.

Blátivý podnik jasně ovládl slovinský supertalent Tim Gajser s 50 body. Jezdec, který si odskočil ze světového šampionátu MX2, kde se drží na skvělé sedmé pozici, si v podstatě pěkně zatrénoval. Jako druhý cílem prosvištěl jeho krajan Jernej Irt (40) a na bronz dosáhl dobře jedoucí dvojnásobný exmistr Evropy Bartoš (38). Další Čech Petr Michalec si vybojoval 28 bodů za sedmou příčku.

Po dvou odjetých podnicích mistrovství Evropy EMX OPEN (první se konal v Rusku bez české účasti) vede klasifikaci Rus Rogozin (83 bodů) před Bělorusem Tyleckim (70) a Ukrajincem Burenkem (69). Bartoš je průběžně sedmý (38).

Čeští borci nyní zůstávají v Chorvatsku, kde mají možnost potrénovat společně s Irtem, a potom vyrazí do slovinské Brezice, kde pokračuje evropský šampionát EMX Open třetím dílem.