Protože se jednalo o jubilejní 50. ročník myjavského motokrosu, sezvali tamní pořadatelé řadu velkých postav historie českého a slovenského motokrosu, kteří v tomto areálu jezdili a vítězili.

Jejich následovníci potom předvedli dobře pěti tisícovkám natěšených fanoušků atraktivní podívanou, v níž hráli prim čeští borci.

V hlavní kubatuře MX Open slavil úspěch Marek Sukup, který jel v barvách slovenského týmu 99 Racing. Na stříbrnou pozici dosáhl nestárnoucí Petr Bartoš (Orion Racing Team Litomyšl) a na třetí stupínek vystoupil jeho spolubojovník z mistrovství Evropy Petr Michalec (Edifio Solution Team). Všichni si odvezli domů velmi hodnotné ceny.

„Kolem trati bylo hodně motokrosových příznivců, pěkně jsem si zazávodil. Za umístění jsem navíc dostal krásnou odměnu, takže jsem z Myjavy odjel spokojen. Navíc jsem udělal radost i svému hlavnímu sponzorovi. Byla jenom škoda, že kvůli zranění nemohl startovat můj týmový parťák Jonáš Nedvěd, který je po operaci ramene. Mohl se předvést rovněž on," poznamenal Petr Bartoš. (kov, rh)