Na závodiště do Litovle přilákal na tři tisíce nadšených diváků, kteří sledovali skvělou show v podání domácí špičky a zahraniční konkurence.

„Areál má výborné parametry a divák tak má celé dění takřka před sebou. Trať je plná dvojskoků, trojskoků a lavic, jezdec je stále ve vzduchu, časté jsou i předjížděcí manévry. Takové je tohle odvětví,“ uvedl manažer litomyšlského Orionu Petr Kovář.

Jeho barvy hájil v Litovli Petr Bartoš. „Se superkrosem má bohaté zkušenosti a vybojoval v něm hodně titulů. Martin Michek se tohoto klání nezúčastnil a dal přednost tréninku na blížící se finále mistrovství republiky v motokrosu jednotlivců v Přerově. Jinak v Litovli byli snad všichni naši přední závodníci a ještě zástupci ze Slovenska a Francie. Závodilo třiadvacet borců,“ řekl Kovář.

Už ve vyřazovacích jízdách, které se jely na čtyři kola a poslední dva museli odstoupit, viděli diváci skvělý superkros a když k tomu jezdci v cíli na skoku dali ještě nějakou parádičku se svým motocyklem, tak byli v transu. Do finálové rundy nakonec postoupilo deset nejlepších mužů a čekalo na ně deset rozhodujících kol.

Startovní manévr se povedl nejlépe Bartošovi a jeho žlutomodrý dres jezdil na čele tři kola. „Potom šel přes Petra na trojskoku jako raketa jedoucí Filip Neugebauer a tím bylo o o vítězi rozhodnuto, protože Filip chtěl vyhrát a byl velmi rychlý,“ uznal Kovář. Druhý nakonec cílem proletěl Francouz Florent Richier a bronz bral Bartoš na stroji KTM.

Vložený závod obstaral český motokrosový potěr. Závodili „prckové“ od šesti let na motocyklech do 50 ccm a byly to také pěkné souboje, které se líbily i divákům.

„Poděkování patří pořadatelům z týmu LR Cosmetic ADOS, že do toho po třech letech znovu šli. Odměnou jim bylo krásné počasí a mraky spokojených fanoušků. Ukázalo se, že superkros stále táhne a když se k tomu přidá i dobrý pořadatel, tak o zábavu je postaráno,“ dodal Kovář.

(rh, kov)