Motokrosaři Orionu mají za sebou start do mezinárodní sezony, avšak první závod v českém seriálu na ně teprve čeká o tomto víkendu.

LR Cosmetic/ADOS Cup, jak se od letoška mezinárodní mistrovství ČR v motokrosu nazývá, startuje v neděli na trati v Pacově na Pelhřimovsku.

Celý seriál má sedm dílů a po Pacově se bude závodit i v Petrovicích, Holicích, Vranově, Kramolíně, Jiníně a Přerově. Na závěr pak přijdou na řadu družstva v Kaplici.

Kubatury se nemění, o tituly se bude bojovat ve třídách MX2, MX3–Open a Veteran.

Orion Litomyšl–RS Petrol Team posílá na start prvního závodu tři borce s vysokými ambicemi. Naplnit tyto ambice však bude mimořádně složité, neboť konkurence, jakou slibují pořadatelé MMČR, je skutečně velmi kvalitní.

V barvách Orion Teamu pojedou ve třídě MX3–Open aktuálně třetí jezdec mistrovství světa MX3 Martin Michek a Petr Bartoš, který úspěšně zahájil evropský šampionát.

„Oba jsou v dobré formě a do Pacova se těší. Věřím proto ve výborné výsledky,“ uvedl manažer Orionu Petr Kovář.

V Pacově se ovšem představí motokrosaři možná až z desítky evropských zemí. A to rozhodně nikoli bezejmenní.

V první řadě nutno zmínit lídra MS MX3 Francouze Potiseka, který by měl dokonce objet celý seriál (závodí za český tým UFO Racing). Chybět nebude ani Maďar Németh, který loni ovládl začátek šampionátu, ale v jeho druhé polovině nestartoval. Letos se ovšem připravuje na kompletní seriál. Jedná se i o startu belgické hvězdy MS MX1 Kevina Strijbose.

K těmto je nutno přičíst také české favority. Kromě Michka a Bartoše i obhájce titulu Čepeláka, Kadlečka, Masaříka, Michalce, stejně tak Slováka Kohúta. Závody přinesou pro motoristické fanoušky velice atraktivní podívanou.

Ve slabší třídě MX2 obhajuje zlato Francouz Richier, i zde ale bude konkurence na úrovni. Orion má medailové ambice mezi veterány. Při absenci nedostižného Kučírka se velká šance otevírá pro loni bronzového Jana Mrázka.

(rh, kov)