Tamní mezinárodní mistrovství vyvrcholilo svým čtvrtým dílem na známé trati v Šenkvicích a na závěr vydařené sezony si závodníci z litomyšlského týmu připsali medailové úspěchy.

Třetí umístění na „bedně" si vyjel Petr Bartoš, který k titulu vicemistra Evropy ve třídě Open a bronzu v mezinárodním mistrovství České republiky kategorie MX1 nyní přidal slovenské stříbro v kubatuře MX Open.

V Šenkvicích obsadil v součtu obou rozjížděk druhou pozici za domácí hvězdou Tomášem Kohútem. Stejný post mu patří i v celkové klasifikaci po čtyřech odjetých podnicích.

Slovenský šampionát v této sezoně jasně opanovali čeští motokrosaři, když mistrem je Milan Špičák před Bartošem a třetím Petrem Stloukalem.

Další cenný kov vyjel pro Orion mezi veterány Ivan Černý, bronzový muž z českého seriálu. V jeho domovině mu zůstal jediný nepřemožitelný soupeř, Martin Žerava nemá konkurenci v Česku ani na Slovensku.

V Šenkvicích bylo pořadí 1. Žerava, 2. Černý, totožná je i klasifikace mistrovství SR.

Ještě jeden výsledek stojí za zmínku, neboť třídu MX2 vyhrál Jonáš Nedvěd. Vzhledem k tomu, že valnou část sezony promarodil, nemohl zasáhnout do celkových výsledků, ale primát v posledním podniku je pro něho i pro celý Orion Team do příští sezony povzbuzením.