Řeč je o halovém mistrovství České republiky veteránů, které se o víkendu konalo v Praze. Ivo Strnad se tam představil ve třech disciplinách a ve dvou vybojoval mistrovské primáty.

Závodník Tělovýchovné jednoty Jiskra Litomyšl zvítězil ve skoku o tyči výkonem 345 cm a přemožitele nenašel ani na trati 60 metrů překážek časem 9,85. Ve výšce přidal páté místo (145).

Jen připomeňme, že dosažené výkony atletů se přepočítávají koeficientem podle věku závodníka a hmotnosti náčiní. Strnad patří do kategorie do 64 let.

„S výsledky na halovém šampionátu jsem spokojen. Oba tituly mi udělaly radost. Je to pro mě úspěšný vstup do letošní sezony," komentoval pražské vystoupení loňský medailista z evropských a světových podniků.

V závěru měsíce března jej čeká úvodní mezinárodní vrchol roku 2016. Bude jím halové mistrovství Evropy veteránů v italské Anconě, kde obhajuje dva bronzy z loňska. Má přitom trochu smůly, protože pokud by se narodil jen o den později, už by přestoupil do vyšší věkové kategorie. Takto bude mezi svými soupeři nejstarší, ale přesto je odhodlán poměřit síly s elitou starého kontinentu a nehodlá odejít s prázdnou.

„Budu startovat na krátkých překážkách, v tyči a také v pětiboji. Kdyby se mi povedlo získat dvě medaile, byl bych šťastný," klade si před sebe litomyšlský atlet smělé cíle. Vzhledem k jeho formě jsou oprávněné.