Tomáš Dostál přijel především posbírat zkušenosti v kategorii dorostu do 52 kg. V silné konkurenci sice podal dobrý výkon, na medailové umístění to ale nestačilo. „Iva Holomková je o něco zkušenější a mezi ženami do 21 let v hmotnostní kategorií do 68 kg vybojovala bronz. V další kategorii žen do 68 kg bez věkového omezení to neměla snadné, na takto významné soutěži to pro ni byla premiéra, po urputném boji nicméně obsadila opět třetí místo,“ pochválil ji trenér Jiří Smékal.

Pro teprve sedmnáctiletou Annu Kašparovou byl královéhradecký národní pohár prvním životním startem na nominačním turnaji mezi dospělými. „Anička bojovala hned ve dvou kategoriích, a to ženy nad 68 kg a ženy bez rozdílu hmotnosti. V první kategorii v úvodních zápasech hladce porazila všechny soupeřky a probojovala se do finále, kde se potkala se zkušenou závodnicí a reprezentantkou Hanou Dostálovou. Po pomalém začátku získala dva body za kop a vzápětí bod za úder na hlavu, ovšem do konce zápasu zbývala více než minuta a o hlavu vyšší a zkušenější soupeřka postupně srovnávala skóre, až převzala vedení a těsný náskok si dokázala uhlídat. I tak je stříbro pro naši mladou závodnici úspěch,“ uvedl trenér.

Další kategorií, ve které Anna Kašparová bojovala, bylo kumite bez rozdílu hmotnosti. Znovu úspěšně zvládla první zápasy, až v semifinále potkala další členku reprezentace Lucii Veithovou z Českých Budějovic. „Nejprve to vypadalo na jednoznačný výsledek ve prospěch soupeřky, ale pak Anička překonala počáteční respekt a zbytek zápasu byl velmi vyrovnaný. Nakonec prohrála a brala bronz, prokázala ovšem svoji velkou bojovnost a jasně ukázala, že se i přes svoje mládí mezi českou špičkou neztratí,“ byl spokojen trenér Smékal.