Dnes odpoledne bude v krajském městě rozehrána finálová série II. národní ligy mužů, do které se probojovali dva největší favorité a nejlepší týmy v základní části: Alfa Pardubice a Kometa Polička.

Komplikovanější cestu do bitvy o zlato měla určitě Alfa. Ta sice ve čtvrtfinále poměrně lehce přehrála Přelouč B, ale v semifinále ji málem na kolena srazil Náchod. Pardubičtí odvrátili senzaci s vypětím všech sil v rozhodujícím pátém zápase, když v sérii prohrávali už 0:2! To Kometa ušetřila v semifinále přece jenom více sil, když za nerozhodného stavu 1:1 opanovala oba duely na hřišti Autoskla Hradec Králové B a získala je zcela přesvědčivým stylem.

DDM Alfa má svým poličským konkurentům co vracet. V loňské sezoně se tyto celky střetly v semifinále a Polička tehdy postoupila dál po samostatných stříleních pátého duelu. Ve finále pak nestačila na Heřmanův Městec. V základní části se finalisté střetli dvakrát a v obou případech byl úspěšnější pardubický kolektiv (doma 3:1 a venku 4:2). Finále se hraje tradičně na tři vítězná střetnutí (termíny: 9. a 10. května Pardubice, 16. a 17. května Polička, případně 23. května znovu Pardubice).

Starší dorost Komety zakončil svoji pouť národní ligou v semifinále, kde nestačil na Lokomotivu Česká Třebová (v sérii 1:3 na zápasy).
Starší žáci 1. HBC Svitavy prohráli další utkání v regionální skupině MČR na půdě Alfy Pardubice 1:4 a 1:2, v tabulce jsou třetí. „V posledních zápasech se nám nedaří dávat branky, to je rozhodující. Snad se nám herní pohoda vrátí,“ doufá trenér Jiří Tesař. Góly hostů dali Kašpar a Švanda.

Mladší žáci Komety Polička uspěli v Pardubicích napůl (3:2, 1:4), ligu stále vedou.