Soupeře udrželi ve druhém kvartálu na pouhých deseti bodech, což se proti Nymburku hodně dlouho nikomu nepovedlo. Do přestávky stáhli manko hlavně díky výborné trojkové střelbě na dva body a ani ve druhém poločase nepolevili.

Vycítili příležitost, jaká se nemusí opakovat, z utkání se stala přetahovaná o každý bod, Tuři se dokonce dostali i do těsného vedení a basketbalová bomba byla těsně před výbuchem.

Jenže nebouchla, i když ještě v poslední minutě šli Tuři do útoku, který jim mohl přinést vítězství. Tuhle velkou šanci však nevyužili, Markova střela byla zblokována, a Nymburk uhájil svoji neporazitelnost.

Bylo to však jen o pověstný „fous“ a Tury to může hodně mrzet, protože kdo ví, kdy zase budou takhle blízko vítězství nad Nymburkem, a to navíc na jeho půdě. Všechny domácí střelce zastínil autor dvaceti bodů Kerr.

ČEZ Basketball Nymburk – Dekstone Tuři Svitavy 73:69 (29:20, 39:37, 55:56)

Body: Barač 14, Ray 13, Hruban 10, Lawrence 8, Benda 7, Peterka 6, Pumprla 6, Bohačík 5, Davis 3, Vyoral 1 – Kerr 20, Smithson 12, Marko 12, Puršl 10, Roseboro 5, Jelínek 5, Teplý 3, Slezák 2. Rozhodčí: Baloun, Kučera, Scholze. Fauly: 17:18. Trestné hody: 16/12 – 7/5. Trojky: 5:10. Doskoky: 40:25. Diváci: 180. Nejlepší hráč utkání: barač (Nymburk).

„Pětatřicet minut jsme odváděli dobrou práci. Mrzí mě jen pětiminutovka v koncovce první čtvrtiny, kterou jsme pohráli 9:17. Byla to pasáž, kde jsme špatně řešili návrat do obrany,“ uvedl svitavský trenér Lubomír Růžička. Z tohoto nevydařeného úseku se však jeho svěřenci rychle vzpamatovali. „Začali jsme hrát velice takticky, zpomalili tempo hry, hodně měnili obranu na pick and rollu. O výsledku nakonec rozhodly detaily v koncovce. Měli jsme několik dobrých střeleckých pozic, které jsme neproměnili, ať z vymezeného území nebo z tříbodové čáry, do vedení jsme tam mohli jít my. Nevyhrál o tolik lepší, ale šťastnější tým,“ dodal Růžička.

Co se nepovedlo nyní, může vyjít v sobotu 3. března, kdy Svitavy přivítají od 18 hodin ve východočeském derby Pardubice, který nyní prohrály v Opavě 73:87. Ve zbývajícím duelu skupiny A1 zdolal Děčín Olomoucko 97:94.