Hrací den s pořadovým číslem sedm se odehrál v pardubické herně Bowlingzone a pro zástupce Svitavska se tam stalo osudným číslo čtyři.

Čtvrtí bylo po kvalifikačních rundách a čtvrtí skončili i po play off, v němž se postupně utkali se všemi třemi týmy Taclu Letohrad.

Ve čtvrtfinále se jim podařilo přes C družstvo přejít, v semifinále však nestačili na suverénního ligového lídra a v duelu o třetí příčku podlehli letohradskému béčku.

V hodnocení jednotlivců se nejvíce dařilo Milanu Brokešovi, který sedm her zahrál s průměrným náhozem 196 a byl pátým nejlepším hráčem v tomto ligovém kole.

Osmé dějství hostily opět Pardubice a zde se rodinnému celku z Vidlaté Seče kvalifikace úplně nepovedla. Do pavouka byl nasazen jako šestý, což mu ale pranic nepřekáželo v tom, aby si ve čtvrtfinále nevyšlápl na domácí favority – Bowlingzone A. Po jejich vyřazení stanul znovu mezi elitní čtyřkou.

V semifinále narazila „Brokeš Family" podruhé za sebou na Tacl Letohrad A a to je pro ni zatím moc těžký soupeř. Ačkoli zápas byl poměrně vyrovnaný, tak finále nebylo Vidlaté Sečí dopřáno. V klání o bronz však Taclu B oplatila předešlou porážku a v extraligovém pořadí je díky tomu aktuálně čtvrtá s malou ztrátou na třetí post.

Čtvrtý byl v klasifikaci jednotlivců na osmém hracím dnu František Brokeš s průměrem 190 ze sedmi odházených her.

Závěrečné kolo soutěže se koná 17. dubna v Ústí nad Orlicí.

Extraliga ČBL v bowlingu – průběžné pořadí po 8. hracím dnu: 1. Tacl Letohrad A (86 bodů), 2. Bowlingzone A (58,5), 3. Bowlingzone B (53), 4. ABB Vidlatá Seč (50,5), 5. Tacl Letohrad B (49), 6. BC Trim Pardubice (41), 7. Psí kusy (36), 8. Tacl Letohrad C (34).