Základní škola Jevíčko se do společného projektu Sazky a Českého olympijského výboru zapojuje od samého začátku.

„Každý rok netrpělivě čekáme na spuštění nového ročníku. Největším přínosem je pro nás fakt, že můžeme zapojit všechny žáky a každý z nich dostane na konci školního roku sportovní vysvědčení se svými výsledky z odcvičených disciplín,“ rozpovídal se ředitel školy Miroslav Parolek, který sám učí hodiny tělesné výchovy.

„Na trénink s Míšou se všichni žáci moc těšili a byli nadšení. Hned se mě ptali, kdy bude další,“ doplnil. Spolu s organizačním týmem si Michaela pro školáky připravila opičí dráhu složenou z kotoulů, přeskoků a překážek. „Potěšilo mě, když jsem se dozvěděla, že se děti dívaly na videa, jak skáču a že mi moc fandí,“ řekla překvapeně Hrubá.

Zavzpomínala i na Olympiádu dětí a mládeže, kterou Pardubický kraj hostil před pár týdny. „To je pro mě srdcová záležitost. V roce 2011 jsem se na ODM ani nedostala do finále a o dva roky později jsem ji vyhrála a vytvořila jsem žákovský rekord. Tak vlastně odstartovala má reprezentační kariéra,“ dodala mladá olympionička.

Letošní Olympiády dětí a mládeže se zúčastnilo více než 340 mladých sportovců, kteří prošli právě Sazka Olympijský vícebojem.

Cílem projektu Sazka Olympijský víceboj je v průběhu hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání do sportování a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase. Na konci školního roku obdrží žáci přehled svých výsledků a doporučení na vhodné sporty, aby si následně na webu sportvokoli.cz mohli najít nejbližší sportovní klub a začít se mu více věnovat. (čov)