Jeho příběh – extraligový sportovec s diagnózou roztroušené sklerózy – se objeví na obrazovkách v pořadu 13. komnata v pátek 2. března.

Scénáristka a zároveň průvodkyně pořadu Zuzana Burešová se o Pavlovi dozvěděla z internetu. Natáčení dílu trvalo tři dny. Filmaři navštívili dopolední trénink a večerní ligový zápas s Plzní. Posléze natáčeli Pavla Miloše s rodinou na bowlingu při rodinné relaxaci.

„Pak jsme se přesunuli do posilovny, kde nám Pavel ukázal cviky, jež mu pomohly během jeho největších zdravotních problémů,“ popisuje Burešová. Další část strávili v Jičíně, kde pobýval většinu času během osmiměsíční intenzivní léčby nemoci. Natočili dům, v němž tehdy bydlel, kde trpěl, když vycházel schody. Česká televize točila také v basketbalovém klubu BK JIP Pardubice, kde ho roztroušená skleróza postihla, a na pracovišti pardubické nemocnice.

Ve 13. komnatě vystoupí jeho přítelkyně Alenka, trenér svitavského týmu Tomáš Pětivlas, kamarád René Peška, bývalý kapitán celku JIP Pardubice Martin Marek a ošetřující lékařka Alena Novotná.

Dramaturgie se sama nabízela: Pavel Miloš popisuje, jak vlastně začaly jeho zdravotní problémy, jak prožíval měsíční období nejistoty, kdy netušil, o jakou diagnózu se jedná. Vypráví, jak se cítí člověk, který ani nezvládne vyjít schody, změnit směr chůze, když vlastní noha neposlouchá a jen bezvládně „visí“. „Mluvili jsme o jeho obrovské vůli vrátit se znovu na palubovku a ukázat, že zdravotními problémy život rozhodně nekončí,“ konstatovala Zuzana Burešová.

(pá)